Bilgisayarın üzerine su döküldü

Hocam aynısı telefonda başıma gelmişti. Yapacağınız en mantıklı iş 3-4 gün elektrik vermemek. Kesinlikle 3 gün bekleyin. Güzelce kuruladığınızı varsayıyorum. Pirince yatırarakta bekleyebilirsiniz fakat en sağlıklısı Sabah 10 Öğleden Sonra 4-5'e kadar güneşte iyice bekletin.

Hocam kurutma makinesi baştan fail zaten, o ısıya anakart devreleri dayanmaz.
Ne yapacağınız konusuna gelirsek RAM gibi çıkarılan parçaları pirinçde bekletin. Anakartı 2 yüzü açık şekilde 3 gün kurumaya bırakın. Bu süre zarfında elektrik gibi bileşenlerden uzak tutun.
Sıcak hava tabancasıyla bilgisayar bileşenlerinin komponentlerini söküyorum onlar dayanıyor da kurutma makinesine nasıl dayanmasın? :D 300 Dereceden bahsediyorum bu arada.

Hocam aynısı telefonda başıma gelmişti. Yapacağınız en mantıklı iş 3-4 gün elektrik vermemek. Kesinlikle 3 gün bekleyin. Güzelce kuruladığınızı varsayıyorum. Pirince yatırarakta bekleyebilirsiniz fakat en sağlıklısı sabah 10 öğleden sonra 4-5'e kadar güneşte iyice bekletin.

Hocam içeriye ne kadar su girdi fikrim yok üzerinde içeriye girecek tüm suları temizledim.
Bataryayı çıkar.

Batarya çıkarılamiyor hocam.

Hocam içeriye ne kadar su girdi fikrim yok üzerinde içeriye girecek tüm suları temizledim.

Batarya çıkarılamiyor hocam.
Sökebilecek kadar bilginiz varsa kapağı klavyeyi komple söküp en azından bir kontrol edin hocam. Baskı devreye su gitmiş mi en azından onu görürsünüz. Sökemezseniz en mantıklısı 3-4 gün pirinçte ya da direkt güneş altında bekletmek. O da olmazsa belirli aralıklarla saç kurutma tutun.

Sıcak hava tabancasıyla bilgisayar bileşenlerinin komponentlerini söküyorum onlar dayanıyor da kurutma makinesine nasıl dayanmasın? :D 300 dereceden bahsediyorum bu arada.

Hocam dayanan parça var, dayanmayan parça var. İşlemci vs sökmede sıkıntı yok lakin gider SSD yuvasına tutarsın atıyorum kurusun diye. İşte o zaman anlarsın hatayı.

Hocam dayanan parça var, dayanmayan parça var. İşlemci vs sökmede sıkıntı yok lakin gider SSD yuvasına tutarsın atıyorum kurusun diye. İşte o zaman anlarsın hatayı.
Yahu hocam saç kurutma makinesiyle plastik bile olsa bilgisayar bileşeni nasıl erisin? Tamam sıcak hava istasyonu ya da sıcak hava tabancası eritir fakat adam alt tarafı sıvıyı bertaraf edecek. Korkutmayın adamı.

Geri
Yukarı