"Bilgisayarınızda bellek azaldı" CS:GO performans sorunu

faceitlife

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce CS:GO'da aşırı FPS düşüşü olduğu için format atıp tekrar yükledim ancak 2-3 gündür aynı şey tekrar oluyor. Oyunun ortalarında (ısınma yok 12v soğutucu mevcut) felaket bi takılma durumu oluyor, mecburen oyunu kapatıp açmam gerekiyor.

En fazla 5-10 dakikaya tekrar oluyor. Gelen uyarı ise şöyle diyor; ''Bilgisayarınızda bellek azaldı''. Bellek kullanımına baktığımda bilgisayar boşta dururken %35 bellek kullanımı olarak görünüyor oyunda, tam göremedim. Ancak sorunun bundan olduğu kesin ne zaman bu hata gelse FPS düşüşü oluyor.

Bilgisayarımda CS:GO'dan başka oyun yüklü değil. Yazılım, program vs. hiçbir şey yüklü değil. Bilgisayarda 8 GB RAM var, bu acaba yazılımsal bi sıkıntı mı yoksa RAM'lerde oksitlenme durumu vs. olması mümkün mü? Çünkü format atmama rağmen oluyor. Bu arada internetteki yazan ''Bilgisayarım/Özellikler/Gelişmiş sistem ayarları bölümünden girilen sanal bellek ayarlarını 3000-5000 yapma ayarını denedim ancak çözüm olmadı. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi ne kuruyorsunuz? Windows 10 sürüm 1703 kullanmıyorsanız teknik destek vermiyoruz.

Bu sorun genelde eski ağ kartı sürücüsü kaynaklı oluyor. Ağ kartı sürücü sürümü nedir?
İşletim sistemim 8.1 ve kart sürücümün güncel olmadığını fark ettim guncelledim hepsini ancak tekrar bu hatayı aldım ( csgo değil farklı bı oyunda) fakat sadece uyarı verdi kasma felan yoktu neden verdi bilmiyorum csgo'da denediğimde tekrar yazıcam inşallah düzelmiştir teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı