Bilgisayarınızı elektrik kesintileri için nasıl koruyorsunuz?

Okartal

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar akım dengesızlıgı ıcın akım korumalı prizler öneriliyor en basit onu kullanıyoruz. Fakat bu elektrik kesintileri için donanımlar arıza verebiliyor ve garantı kapsamında bir takım sıkıntılar ortaya cıkıyor. UPS kullananlar var mı? Fiyatları biraz arastırdıgma göre tuzlu. Siz sisteminizi korumak ıcın ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sık elektrik kesilmiyorsa akım korumalı priz belki alınabilir. Onun dışında pek gerekli değil UPS. Gerekli korumalar çoğu güç kaynağında mevcut zaten. Tabi PSU'nın yan sanayi mal olmaması da gerekiyor. Kaliteli, bilindik ürünler seçmek gerekiyor.

Günümüz anakartlarında da birçok koruma devreleri mevcut. Yani öyle bir elektrik kesintisi ile bozulma riski oldukça düşük sistemin.

Ben sadece akım korumalı priz kullanıyorum yetiyor. Yılda birkaç defa elektrik gider bizim burada o kadar :) O da şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaratmadı.

Akım korumalı bir tane priz almıştım bir de ek olarak sırf bakırdan oluşan prize bağlı ne kadar korur bilemiyorum. Topraklama hattı da yok prizde orası ayrı konu. Korunmuyor kısacası sistem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı