Rehber Bilgisayarınızı telefon ile çalıştırın: Wake on LAN

Kapatma oluyor mu beki PC'yi ona göre girişiceğim bu işe.

Merhaba bunula ilgili benim de sorunum var 2 haftalık evden uzak bir yere gideceğim bilgisayarımda mining yapıyor elektrik gitmesine karşına bilgisayarı uzaktan açmama gerek. Wake on LAN uygulamasındaki bütün işlemleri gerçekleştirdim hatta denemesini de yaptım mobil veriye bağlı iken olmuyor aynı internete bağlı olmam lazım telefon ile Wi-Fi olarak o zaman oluyor... Ne anlamı kaldı ki? Tüm bunlar elektrik kesintisine karşı almam gereken bir önlem sadece.

Bu biraz da modem ile alakalı. Ben Keenetic modem kullanıyorum, Keenetic uygulamasına istediğim yerden girebiliyorum oradan açmak istediğim bilgisayara giriyorum modem o isteği yollayabilir benim nerede olduğum ya da hangi ağa bağlı olduğum fark etmiyor. Zaten modem bunu destekliyor ise o uygulamaya da gerek kalmıyor sadece Windows ve BIOS'daki ayarları yapmanız yeterli oluyor zaten bilgisayarın herbilgisine modem ulaşabildiği için uygulamadaki IP ve Mac adreslerilede uğraşmadan kullanılabiliyor.
@Umut Nas çok yararlı bir rehber olmuş hocam elinize sağlık bu arada.

Bu yöntemle başka ağdan da açılabilir mi yoksa sadece aynı ağ üzerinden mi? Yurtta kalıyorum 1 aylık tatil memleketime döneceğim bilgisayardan ihtiyacım olan bir şey olursa diye açmak için kullanmak istiyorum PC'yi açık bıraksam sık sık elektrik kesiliyor illaki 2 3 gün sonra kapanır.

"LAN" yani aynı ağda olmak zorundasınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…