Bilgisayarlar neden USB takılı iken açılmıyor?

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar birçok masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bu sorun var.
Bir mouse veya klavye, Flash bellek falan takınca açılmıyor. Açılma ekranında kalıyor. Neden?
Ben kablosuz mouse da bu sorunu yaşadım. USB girişine taktım ve bilgisayar açılmamaya başladı. Fakat çıkarınca açılıyor. Açıldıktan sonra takmak zorunda kalıyorum. Bunun çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash Bellek takınca Boot işlemini Flash Bellek'ten yapmaya çalışıyor. İşletim sistemini bulamayınca boot edemiyor. Çıkarınca tekrar HDD'dan boot ediyor.

Eğer flash bellek takılı ve boot sırasında öne getirilmişse bilgisayar işletim sistemini flash içinde arar. Ama dediğiniz başka bir şeyse ve klavye ile farenin açmayı engellemesini daha önce görmedim.

Başlatma diski olarak USB Device seçilidir. USB cihazı takılı değilken otomatik bir alttaki seçenek ile boot eder. O da muhtemelen HDD olduğu için normal şekilde boot olur. USB taktığınızda USB'den boot etmeye çalıştığı ve herhangi bir bootable dosya bulamadığı için dediğiniz durum oluşur. Biostan birincil boot aygıtı olarak HDD/SSD'nizi seçin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı