Sistem işlemci takılı iken açılmıyor

Ahiretlik

Kilopat
Beyler bugün termal macun yenilemek üzeri kasayı açtım her şey normal biçimde kasayı tekrar topladım. Power tuşuna basıyorum kasa çalışıyor ama görüntü yok. Kabloları kontrol ettim her şey normal gözüküyordu. Ekran kartını söküp direk anakarttan görüntü almayı denedim sonuç yine aynı olunca bir yerde yanlışlık yaptığımı, hatta işlemciyi yanlış mı taktım diye düşünerek işlemciyi tekrar söktüm ama her şey olması gerektiği gibiydi. Kasayı tekrar toplayıp denediğimde bu sefer Power tuşuna bastıktan ve fanlar dönmeye başladıktan 1 saniye sonra güç kesilmeye başladı. Ben de tek tek parçaları çıkarmaya başladım. RAM'leri çıkardım bir şey fark etmedi. En son işlemciyi anakarttan çıkartınca fanlar kesintisiz çalışmaya başladı. Sorun anakart mı yoksa işlemci mi acaba?
Sistem:
i7-4790 işlemci
MSI H81p33 anakart
16GB DDR3 RAM
500W zalman güç kaynağı
GTX 1060

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa kablolarini anakarta tam olarak taktiginizq eminmisiniz ? Power isigi , HDD isigi kablolarini kontrol edin bende rastgele takmistim ve cok sacma seyler olmustu.

Sorunu deneme yanılma yolu ile tespit edebilirsiniz. İşlemciyi doğru yöne taktığınızdan emin misiniz mesela? RAM'ler doğru ve düzgün bir biçimde takılmış mı? Bazı durumlarda RAM tam oturmamış olabiliyor ve bu da görüntünün gelmemesine sebep oluyor. Göz geçirmenizde fayda var. CPU 4 veya 8 pin güç girişini taktınız mı? Bunları gözden geçirin ve sonuçları bize bildirin.

Beyler tekrar merhaba size bu sürede yaptıklarımı özet geçeyim. Teknik servisten yardım aldım bana güç kaynağı ve anakart da sorun olduğunu söyledi. Bende anakart ve güç kaynağı sipariş verip bilgisayarı tekrar topladım sonuç yine değişme fanlar CPU fanı ve ekran kartı fanları çalışıyor. Klavye ve fareye elektrik gelmiyor. Ekrana hiç bir görüntü gelmiyor. Başka bir ekranda başka bir kablo ile denedim sonuç ne yazık ki değişmedi. Bütün kabloları defalarca kontrol ettim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı