Bilinmeyen bir linke tıklama

TellMeHow_ff

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün öğlen boşluğuma geldi ve bana SMS üzerinden 0548 ile başlayan biri bana bir site linki attı ve tıkladım sayfayı yenileyin hatasi çıktı sayfa kapanmıştı galiba linki de tam hatırlamıyorum ama USD ile ilgili bir şeydi ondan sonra 5 saat önce falan modem resetledim yine de bir yazayım dedim bir sorun olur mu? Evdeki diğer telefonlarda tarama yapmadım ve şifreleri değişmedi linke tıkladığında gördüğüm kadarıyla bir şey de indirmedi.

Bir de ben tarama yapınca virüs bulmadı telefondan Kaspersky ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linke tıklayınca haclenmek biraz saçma geliyor bana. Dosya indirme linki ise de o dosyayı çalıştırmadan virüs bulaşmaz. O linklerin sıkıntılı olanları bir borsa veya site hesabının mailini şifresini girmeni isteyen linkler şifreni çalmak için link atar ama linke tıkladığında hacklenmezsin. Oraya bilgi girmediğin sürece sıkıntı yok.

Linke tıklayınca haclenmek biraz saçma geliyor bana. Dosya indirme linki ise de o dosyayı çalıştırmadan virüs bulaşmaz. O linklerin sıkıntılı olanları bir borsa veya site hesabının mailini şifresini girmeni isteyen linkler şifreni çalmak için link atar ama linke tıkladığında hacklenmezsin. Oraya bilgi girmediğin sürece sıkıntı yok.
Şey vardı zaten mesaj atan kişi borsa sitesi gibi bi link di kullanıcı adı ve şifre attı bana 1000 USD fln mu bişiler varmış sildim mesajı unuttum dikkatsizliğime gelip tıkladım

Hocam zaten olay orda arkadaş link e basar basmaz hızlı şekilde script ile birşey indirmek.Ama ne yazık ki bu gizli oluyor.Yani birşey indirdiyse hem çok küçük oluyor,hemde gizli ve hızlı iniyor.O nedenle haberiniz bile olmayabilir.

Şifre parola değiştirmek mantıklı.

Hocam zaten olay orda arkadaş link e basar basmaz hızlı şekilde script ile birşey indirmek.Ama ne yazık ki bu gizli oluyor.Yani birşey indirdiyse hem çok küçük oluyor,hemde gizli ve hızlı iniyor.O nedenle haberiniz bile olmayabilir.

Şifre parola değiştirmek mantıklı.
Tamamdır ama site yüklenmedi bile yeniden yükle çıktı yanı site kapalı olabilirmi

Yeni konular

Geri
Yukarı