Çözüldü Bilinmeyen mavi ekran hatası!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
İki durumda da sorunsuz kullanıyorum normalde. ZenTimings açtım ayarları kontrol ettim. Yeniden başlatınca mavi ekrana düştü.

Kontrol ettiğin ayarlarda bir gariplik yoksa program kaynaklıdır. Başka bir sorun gözükmüyor.
Bi' ram testi yapmak iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME: memory_corruption

Bi' RAM testi yapmak iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MODULE_NAME: Hardware

IMAGE_NAME: Memory_corruption

RAM hatası verdiğini bende okuyabiliyorum hocam. Başka bir sorun var mı? O önemli. RAM'ler OC'lu stabil kullandığım bir ayarım var. 12 saat süren testlerde yaptım. Sorun çıkmadı.

RAM hatası verdiğini bende okuyabiliyorum hocam. Başka bir sorun var mı? O önemli. RAM'ler OC'lu stabil kullandığım bir ayarım var. 12 saat süren testlerde yaptım. Sorun çıkmadı.

Soruyu baştan belirtmen lazım o halde.

RAM'ler 6000MHz çalışıyorlar gördüğüm kadarıyla. RGB Fusion açıkken yemişsin bu mavi ekranı. RAM'ler hız aşırtma olmadan 5600MHz hızında kullanılınca durum ne oluyor? Kullandığın hız aşırtma olayının etkisi ya da RGB Fusion yazılımı zaten stabil olan bir yazılım değil, normal bir durum yaşamışsınız denebilir.

Soruyu baştan belirtmen lazım o halde.

RAM'ler 6000MHz çalışıyorlar gördüğüm kadarıyla. RGB Fusion açıkken yemişsin bu mavi ekranı. RAM'ler hız aşırtma olmadan 5600MHz hızında kullanılınca durum ne oluyor? Kullandığın hız aşırtma olayının etkisi ya da RGB Fusion yazılımı zaten stabil olan bir yazılım değil, normal bir durum yaşamışsınız denebilir.

İki durumda da sorunsuz kullanıyorum normalde. ZenTimings açtım ayarları kontrol ettim. Yeniden başlatınca mavi ekrana düştü.

Kontrol ettiğin ayarlarda bir gariplik yoksa program kaynaklıdır. Başka bir sorun gözükmüyor.

Tamamdır hocam. Çok teşekkür ederim size de. Dediğim gibi programı kullandıktan sonra olmaya başladı. Şimdi sildim, SSD onarması falan yaptım. Deniyorum. Arada gen veriyor. Tam bir çözüm bulamadım.

Tamamdır hocam. Çok teşekkür ederim size de. Dediğim gibi programı kullandıktan sonra olmaya başladı. Şimdi sildim, SSD onarması falan yaptım. Deniyorum.

Sen bu 12 saatlik stres testini hız aşırtma açıkken yaptın değil mi? Yanlış anladıysam düzeltir misin o kısmı.

Sen bu 12 saatlik stres testini hız aşırtma açıkken yaptın değil mi? Yanlış anladıysam düzeltir misin o kısmı.

Evet 1 gece açık bıraktım. Sorun çıkmadı. RAM'leri de aylardır sorunsuz bir şekilde OC ile kullanıyorum. Şahsen program dosyaları bozdu. Dediğim gibi ZenTimings izinlerini verdikten sonra mavi ekrana düştü.

Şuan sistemi açabildim. Disk/dosya onarma yaptım. Tekrar olursa BIOS sıfırlayacağım.

Evet 1 gece açık bıraktım. Sorun çıkmadı. RAM'leri de aylardır sorunsuz bir şekilde OC ile kullanıyorum. Şahsen program dosyaları bozdu. Dediğim gibi ZenTimings izinlerini verdikten sonra mavi ekrana düştü.

Şu an sistemi açabildim. Disk/dosya onarma yaptım. Tekrar olursa BIOS sıfırlayacağım.

Tekrardan bir sorun çıkarsa beni etiketleyebilirsin. ZenTimings kaldırdıktan sonra sorun çözüldü gibi gözüküyor şu an.

Geri
Yukarı