Bilinmeyen PID numaraları

dammy7582

Hectopat
Merhaba. Ben az önce CMD'yi açıp netstat -ano yazdım ve bilgisayarı dinleyen ve izleyen PID numaraları çıktı. Fakat bu PID numaralarını görev yöneticisinden araştırdığım zaman bazı PID numaralarını bulamıyorum. Bilgisayarımın güvenliği tehlikede midir, izlenme dinlenme gibi şeyler oluyor mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zamanında yanlış bir anlaşılmadan ibaret olan saçma bir yöntemdir. CMD üzerinden zararlı yazılım tespiti yazılmaz.

PID numarası da process ID demektir yani çalışan görevlerin o anda sahip olduğu ID. Sonlandırılmadan sonraki her açılmadan değişir genelde o.

Eğer güvenlik endişeniz varsa sisteminize iyi bir güvenlik duvarı içeren IS kurmanızı öneririm. Çoğu IS yazılımında istediğiniz korumalar mevcut.

Önerim Kaspersky, Norton, Bitdefender veya F-Secure yazılımlarından herhangi biri olabilir.

Bu zamanında yanlış bir anlaşılmadan ibaret olan saçma bir yöntemdir. CMD üzerinden zararlı yazılım tespiti yazılmaz.

Pıd numarası da process ID demektir yani çalışan görevlerin o anda sahip olduğu ID. Sonlandırılmadan sonraki her açılmadan değişir genelde o.

Eğer güvenlik endişeniz varsa sisteminize iyi bir güvenlik duvarı içeren ıs kurmanızı öneririm. Çoğu ıs yazılımında istediğiniz korumalar mevcut.

Önerim Kaspersky, Norton, Bitdefender veya F-secure yazılımlarından herhangi biri olabilir.

Sistemimde hem Kaspersky hem de Malwarebytes var. İkisi ile de tarama yaptırdım. Bir şey çıkmadı. Hacklenme vs. yoktur değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı