Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu) Hatası

Noire969

Femtopat
Sorunum bu. Driverını bulabilirseniz aygıt durumunda bu yazıyor:

01806400
DN_HAS_PROBLEM
DN_DISABLEABLE
DN_REMOVABLE
DN_NT_ENUMERATOR
DN_NT_DRIVER
Sorun Kodu:
0000002B

USB kök aygıtınız ya da o aygıtın sürücüsü arızalanmış. Bu sorunu deneme yanılma yöntemi ile çözebilirsiniz. Yöntemleri aşağı da sıraladım.

• USB kök sürücülerinizi kaldırıp Windows Update ya da aygıt yöneticisi üzerinden sürücü güncelleştir deyin.
  • USB bölümüne güç veren kablolaları kontrol edin USB girişlerini de aynı şekilde kontrol edin. Belki donanımsal bir arızadır.
  • Sorun giderici çalıştırıp device bölümünü seçip tarama başlatabilirsiniz.

Bilgisayarımdan aygıt yöneticisine girin. Daha sonra "Evrensel seri veri yolu denetleyicileri" sekmesini genişletin. Cihaz takılı ise listede bir denetleyicinin üstünde sarı simge olacak. Ona sağ tıklayıp "cihazı devre dışı bırak" deyin. Daha sonra Cihazı çıkartın ve tekrar takın. Tekrar taktığınızda listede adı tekrar görünecek ama aktif olamayacak. Cihazı etkinleştir deyin. Daha sonra cihazı son kez çıkartın. Taktığınızda çalışacaktır.

Bilgisayarımdan aygıt yöneticisine girin. Daha sonra "Evrensel seri veri yolu denetleyicileri" sekmesini genişletin. Cihaz takılı ise listede bir denetleyicinin üstünde sarı simge olacak. Ona sağ tıklayıp "cihazı devre dışı bırak" deyin. Daha sonra Cihazı çıkartın ve tekrar takın. Tekrar taktığınızda listede adı tekrar görünecek ama aktif olamayacak. Cihazı etkinleştir deyin. Daha sonra cihazı son kez çıkartın. Taktığınızda çalışacaktır.

Merhaba farem için denedim ünlem gitti ama faremi hala kullanamıyorum.
1621329282409.png

Merhaba farem için denedim ünlem gitti ama faremi hala kullanamıyorum. Eki Görüntüle 1028735

Aga eğer laptop ise, cihaz takılıyken "Bluetooth ve diğer cihazlar" kısmında görünür. Başarısız oldu, tanınmadı gibi bir şey yazar. O durumdayken bir kere tıklayıp "cihazı kaldır" yap. Daha sonra cihazı çıkar, sonra tekrar tak. Dün akşam bende garip bir şekilde işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı