Bilişim bölümünde korsan Windows 10 ve programlar kullanılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çoğunluk kms8.msguides.com üzerinden etkinleştiriyor ama sadece korsan değil güvenlik konusunda da sıkıntılar çıkarmak da.

Ben cihazımı aldığımda Windows 10 home lisansı hediye gelmişti.
Doğru diyorsunuz fakat dediğim gibi, özel ve bildiğim bir sunucudan aktifleştirdiğim için hiçbir sıkıntı olmadı.

Laptop kullanıyorum, Laptop'u satın alırken anakarta yapışık şekilde geldi Windows 10 lisansım. Yani evet fazladan 1500 TL eklendi fiyata. Başka soru?
Peki cihazı kendi paranızla mı aldınız? Yoksa babanızın parasıyla mı? Kendi paranızla aldıysanız eğer, mesleğiniz nedir?

Laptop kullanıyorum, Laptop'u satın alırken anakarta yapışık şekilde geldi Windows 10 lisansım. Yani evet fazladan 1500 TL eklendi fiyata. Başka soru?
Fazladan 1500 lira falan verilmedi, markalar Wİndows'tan ücretsiz alıyorlar lisansı. Hazır sistem almıyorsun laptop alıyorsun. Normal Freedos bilgisayarın olsaydı Windows'a 1500 lira verir miydin?

Arkadaşlar serbest piyasadır. İstediği fiyatı çekebilir adamlar. Farklı dağıtımlara yöneltmek sizin elinizde. Burada yok 1700 liraya lisans satıyormuş alınmaz cebimizde para yok demek tamamen saçmalıktır ve ülkenin alım gücüyle alakalıdır. O yüzden buraya gelip duyar kasıyorsunuz demeyin. Zaten halihazırda satılan cihazlara gömülü olarak da geliyor. Bu da üzerinde fazladan maliyet olmasi demek. Fiyatı tartışıp duruyorsunuz etik olmayan bir şeyi savunuyorsunuz. Burada asıl sorgulanması gereken şey neden para verip almadığınız değil neden bizim halkımızda korsana sıcak bakma alışkanlığı olduğudur.

Tamamen bildiğiniz bir sunucu olduğuna özen göstermelisiniz. Benim kullandığım KMS sunucusunu tanımaktayım, ve tamamen bu işlerle alakası olmayan bir yer.
Tartışmayı uzatmaya gerek yok maalesef sizi raporlamak zorun da kalacağım umarım en kısa süre de bu zihniyetten çıkarsınız. İyi sosyaller.

Peki forumdaki 1 Steam hesabından 50 kişi Cyberpunk oynayan insanlar sizi rahatsız etmiyor mu? Neden kimse onlara laf etmiyor? Forumda serbest hatta ticaretini yapmak. İşinize mi gelmiyor?
Devlet tablet, pc dağıtamıyor, parası yok küçücük çocuklar derslerine giremiyor bunlar Windows derdine düşmüş.

Söyledikleri şeyler doğru ama bir yerden sonra beyinlerini masanın üstüne bırakıyorlar, bu ülke böyle. Doğru mu? Değil ama yapacakta bir şey yok. Çoluk çocuk bunlar empati kurmayı bilmiyorlar boşver. Deterjan parası toplanıyor çocuklar temiz okula gitsin diye bunlar Windows diyor. Çok paranız olmadığında öncelikler belirlemek zorunda kalırsınız.

5,6 seneye büyüdüklerinde anlarlar.

Arkadaşlar serbest piyasadır. İstediği fiyatı çekebilir adamlar. Farklı dağıtımlara yöneltmek sizin elinizde. Burada yok 1700 liraya lisans satıyormuş alınmaz cebimizde para yok demek tamamen saçmalıktır ve ülkenin alım gücüyle alakalıdır. O yüzden buraya gelip duyar kasıyorsunuz demeyin. Zaten halihazırda satılan cihazlara gömülü olarak da geliyor. Bu da üzerinde fazladan maliyet olmasi demek. Fiyatı tartışıp duruyorsunuz etik olmayan bir şeyi savunuyorsunuz. Burada asıl sorgulanması gereken şey neden para verip almadığınız değil neden bizim halkımızda korsana sıcak bakma alışkanlığı olduğudur.
Hocam tüm dediklerimizi tek bir cümlede topladınız teşekkürler.
Hediye gelmeseydi verir miydin 1500 lira?
Vermezdim Linux kullanırdım.

Tartışmayı uzatmaya gerek yok maalesef sizi raporlamak zorun da kalacağım umarım en kısa süre de bu zihniyetten çıkarsınız. İyi sosyaller.
İstediğiniz kadar raporlayabilirsiniz. Ben sadece bir lisansa 1700 TL gibi bir ücret verilmesini gereksiz buluyorum. Bu ülkede bildiğiniz üzere kriz var ve asgari ücretin %65'ini oluşturan bir dijital ürüne para dökmek gereksiz. İyi sosyaller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı