Bilişim lisesine geçmeden önce neler yapılmalı?

BayCentilmen

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 8.sınıftayım. Biliyorsunuz ki LGS sınavı var. Ben bilişim bölümü okumak istiyorum. Fakat herhangi bir programlama dili öğrenmeli miyim, Linux tarzı programlar edinmeli miyim yoksa lisede her şeyi bize öğretecekler mi?

Ona göre ben kendimi bu yaz geliştireceğim. Bilişim lisesinde okuyan varsa bana yardım edebilir mi?

Merhaba, 8.sınıftayım. Biliyorsunuz ki LGS sınavı var. Ben bilişim bölümü okumak istiyorum. Fakat herhangi bir programlama dili öğrenmeli miyim, Linux tarzı programlar edinmeli miyim yoksa lisede her şeyi bize öğretecekler mi?

Ona göre ben kendimi bu yaz geliştireceğim. Bilişim lisesinde okuyan varsa bana yardım edebilir mi?
Bilişim Teknolojileri bölümü okumak istiyorsunuz lâkin bu bölümün birde dalları var örnek olarak Yazılım Geliştirme, Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik gibi 9.sınıfta hatırladığım kadarıyla Programlama Temelleri diye bir dersiniz olacak ve Python öğreneceksiniz. 10.Sınıfta ise eğer ki Yazılım Geliştirme dalındaysanız Nesne Tabanlı Programlama C# göreceksiniz 10.sınıfa geldiğinizde bu derse çalışmanızı öneririm.

Dostum acele etme öğreneceksin zamanla 9.sınıfta pek bir şey öğreneceğini sanmam ufaktan Python öğretirler salarlar 10 11 gibi başlar yavaştan pythondanda pek bir şey göstermezler kendinde kafa yorman gerek Linux işi meraklıysan sanal makineden dene ama Linux gerekli değil, gerek de yok Python, C#,SQL, web gibi bir sıralaman olur büyük ihtimal.

Dostum acele etme öğreneceksin zamanla 9.sınıfta pek bir şey öğreneceğini sanmam ufaktan Python öğretirler salarlar 10 11 gibi başlar yavaştan pythondanda pek bir şey göstermezler kendinde kafa yorman gerek Linux işi meraklıysan sanal makineden dene ama Linux gerekli değil, gerek de yok Python, C#,SQL, web gibi bir sıralaman olur büyük ihtimal.

9. sınıf Scratch ve Python, 10. sınıf C# ve Arduino, 11. sınıf Web Programlama.

Şuan için birşey yapmaman daha iyi olur temeli lisede hocalarınla atıp ardından kendini geliştirmek için öğrendiklerini pekiştirmek daha iyi olur.

Önce temelden problem çözme, adımlama, algoritma ve akış diyagramı öğreneceksin sonra Scratch ve Python öğretecekler. Ben ortaokulun başından beri kendim bunları öğrenmiştim fazlasıyla tecrübeliydim açıkçası işime çok yaradı zaten bilerek gitmiştim. Derste bir kaç adım önde olmak istiyorsan kendin öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı