Bilişim Sınavı Soruları

Arpadok

Decapat
Sınava gireceğim soruları ezberleyebileceğim şekilde cevaplarını yazar mısınız?
* Osi katmanı nedir açıkalyınız
* Ip sınıflarını Açıklayınız
* Routuer nedir Wan'da hangi görevi yapıyor
* T568A-T568B Protokollerini yazınız (Renk sıralaması)
* Csma/Cd protokolünü açıklayınız (algoritma çizerek)

Google'da bulduğum kaynaklar çok uzun, kafam karıştı. O yüzden açtım başlığı.

Hayatta en sevmediğim şey ezber, eğer ezberleyip tek derdin okulu bitirmekse neden o bölüme geldin? O bölüme gitmek isteyen gerçekten iş yapacak insanların önüne geçmiş oluyorsunuz bu şekilde. 7 Tane OSI katmanı var amacı ağlar arası iletişimin nasıl olacağı, şimdi bunu araştırıp yapamıyorsanız zaten mezun felan olmayın. Ben çok sinir oluyorum böyle hazırcı insanlara...

Hayatta en sevmediğim şey ezber, eğer ezberleyip tek derdin okulu bitirmekse neden o bölüme geldin? O bölüme gitmek isteyen gerçekten iş yapacak insanların önüne geçmiş oluyorsunuz bu şekilde. 7 Tane OSI katmanı var amacı iki PC arası iletişimin nasıl olacağı, şimdi bunu araştırıp yapamıyorsanız zaten mezun felan olmayın. Ben çok sinir oluyorum böyle hazırcı insanlara...
Dışarıda gerçekten bu işi hak eden bir sürü insan varken bu tiplerin bilişim okumasına ayar olan tek ben değilmişim.

Hayatta en sevmediğim şey ezber, eğer ezberleyip tek derdin okulu bitirmekse neden o bölüme geldin? O bölüme gitmek isteyen gerçekten iş yapacak insanların önüne geçmiş oluyorsunuz bu şekilde. 7 Tane OSI katmanı var amacı ağlar arası iletişimin nasıl olacağı, şimdi bunu araştırıp yapamıyorsanız zaten mezun felan olmayın. Ben çok sinir oluyorum böyle hazırcı insanlara...

Üstelik soruların ikisi meslek lisesi düzeyinde.

Üstelik soruların ikisi meslek lisesi düzeyinde.
zaten meslek lisesiyim.
bilişim üzerine iş yapmayacağım sadece diploma için okuyorum okulu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı