Bilişim Teknolojileri Sorularının 10 Yıl Geriden Gelmesi

Güncel konular anlatılmıyor. Sürekli eski konular anlatılıyor. Kullanılmayan teknolojiler anlatılıyor. Bunların kullanıldığı alanlar var ama çok az. Güncel konuları işleyecekleri zaman gelene kadar o teknolojiler eskiyecek. Eğitim sisteminin hali ortada. Sonra iyi teknik eleman yok. Olmaz tabi ki. Adam gibi teknik eğitim verilmiyor. Lise okuyan öğrenci okul hayatı boyunca 1 kez kasa topluyor. Teknik eğitim adam gibi verilsin çok iyi teknik eleman çıkar piyasaya.

Aslında uzun zamandır foruma yazmak istediğim bir konuydu arkadaşımız açmış. Bende web programcılığı okuyorum 11.sınıfım. Tek kelime ile söylemek gerekirse ülkenin eğitim sistemi rezalet düzeyde arkadaşlar. Şuan web programcılığı dersini anlatamaya çalışan bir öğretmenimiz var ve belki inanamayacaksınız ama bütün sene boyunca toplam 3 hafta ders işledi. Adam geliyor Clash Of Clans oynuyor telefonunda. Ders anlatmak isteyeceği zamanda belirli siteleri var ordan okuyup yapmaya çalışıyor ve bir kere bile hata yapmadan düzgün yaptığı bir proje yok ortada. Ben şuana kadar her zaman okuldan eve geldiğimde kendimi geliştirmek adına Youtube ve çeşitli kaynaklardan eğitim videoları izleyerek makaleler okuyarak ve buradan çıkardılarıklarımla kendim uyguyalama,proje yaptım. Maddi durumlarım el verse çeşitli kurslarla destekleyeceğim. Bölüm şefimiz USB ile format atılabildiğini benden öğreniyorsa burada bir sıkıntı vardır arkadaşlar inanın. Yatarak para kazanmayı kendine alışkanlık haline getirmiş bir idareci ve öğretmenlerle bir şeyler öğrenmek inanın çok zor. Ben şuan gördüğüm kadarıyla bu sadece bilişim alanında değil diğer bölümlerde de böyle ülkede böyle bir eğitim sistemi mevcutken bence kendini geliştirerek bir adım öne çıkmak basit hala geliyor. Bizler emek veren uğraşanların böyle bir sistemde kendini öne çıkarması kolaylaşıyor diye düşünüyorum. Bu toplumda ortalama bir zeka seviyesinde ve gerçekten hayalleri ve amaçları olan çalışan insanların bir fark yaratması çok kolay. Özetlersek arkadaşlar bizim ülkemizde kendinimizi geliştirmek ve amaçlarımız doğrultusunda çok daha fazla çalışmamız gerekiyor bence.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı