Bilmediğim bir yerden kargo gelecek

Hardmodeyasayan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Az önce pek bilinmedik bir siteden alışveriş yaptım, güvenmediğim için ininal Kart'tan aldım. Büyük ihtimalle dolandırcı sitesi ben buraya evimin adresini girdim. Dolandırıcı değillerse yurt dısïndan kargo gelecekse ve aşırı yüksek kargo fiyatı çıkarsa ne yapabilirim iade edebilmek için veya ürünü almamak için? Haklarım nelerdir? Bu konuda hiç tecrübem ve bilgim yok teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmediğiniz siteden neden alışveriş yapıyorsunuz ki? Bu konuda eğer dolandırılırsanız bir hakkınız ya da hakkınızı arayacak bir kurum olduğunu zannetmiyorum. Hem yurt dışı hem ne idüğü belirsiz bir site. Şayet kargo gelirse(büyük ihtimal gelmeyecek) kargo kapınıza geldiği zaman kargocu ile konuşun ve içeriği kontrol etmek isteyin bu hakkınızdır ama büyük ihtimal bunu da kabul etmeyecekler. Hadi onu da kabul ettiler diyelim gelen ürün sizin sipariş verdiğiniz ürünse güle güle kullanın, değilse aynen satıcıya geri gönderin ve siteden iade/iptal talep edin. Çok riskli bir işe girmişsiniz gazanız mübarek olsun. Umarım büyük bir meblağ vermemişsinizdir.

Bilmediğiniz siteden neden alışveriş yapıyorsunuz ki? Bu konuda eğer dolandırılırsanız bir hakkınız ya da hakkınızı arayacak bir kurum olduğunu zannetmiyorum. Hem yurt dışı hem ne idüğü belirsiz bir site. Şayet kargo gelirse(büyük ihtimal gelmeyecek) kargo kapınıza geldiği zaman kargocu ile konuşun ve içeriği kontrol etmek isteyin bu hakkınızdır ama büyük ihtimal bunu da kabul etmeyecekler. Hadi onu da kabul ettiler diyelim gelen ürün sizin sipariş verdiğiniz ürünse güle güle kullanın, değilse aynen satıcıya geri gönderin ve siteden iade/iptal talep edin. Çok riskli bir işe girmişsiniz gazanız mübarek olsun. Umarım büyük bir meblağ vermemişsinizdir.
Türkiyede bulamadığım bir ürün içindi fiyatı ise düşük benim için sıkıntı yok sadece kargocu kapıya gelip ürünün fiyatından daha yüksek kargo ücreti isterse almadan direkt iade edebiliyor muyum yada kargoyu hiç almasam oluyor mu anlamında sordum. Cevap için teşekkürler.

Türkiyede bulamadığım bir ürün içindi fiyatı ise düşük benim için sıkıntı yok sadece kargocu kapıya gelip ürünün fiyatından daha yüksek kargo ücreti isterse almadan direkt iade edebiliyor muyum yada kargoyu hiç almasam oluyor mu anlamında sordum. Cevap için teşekkürler.
Kargocu daha yüksek fiyat istemez, yurt dışından geliyorsa Gümrüğe takılabilir diye biliyorum.

Türkiye'de alıcı ödemeli kargo sistemi var, kargoyu alan kişi ücretini öder, yurtdışında da bu sistem varsa ve gönderen alıcı ödemeli gönderdiyse evet kargo ücreti ödersiniz. Kaldı ki Yurtdışından gelen kargolar gümrüğe takılır içeriği ve boyut/ağırlığına göre gümrük vergisi/ücreti ödersiniz. Belirli bir sınırın altında kalırsa gümrük ücreti yok diye biliyorum ama tam oranlarını bilmiyorum malesef, biraz araştırma yapın mutlaka bulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı