BİMCELL internet hızı 47 k/s'yi geçmiyor

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yıllardır BİMCELL kullanıyorum, çok memnunum. Eski BİMCELL SIM kart eski telefonumda kaldı. Yeni SIM kart aldım taktım. O gün bugündür yaklaşık 6 aydır acı çekiyorum. İnterneti 47 k/s üzerinde kullanamıyorum. Technopat'a girene kadar canım çıktı. Gerçekten bıktım usandım. Nadiren kapatıp açınca falan düzeliyor, 3 dk sonra yine aynı oluyor. 4.5G de Full çekiyor ama yok. Girmiyor internete. Kesintisiz 1 Mbps olsa ona da razıyım. Kesile kesile 47k/s internet alıyorum. İndirme veya hız testi yapıyorum bu hızı geçmiyor. Hep takılı bu hızda. Hız testi sayfasının açılması ortalama 45 dk falan sürüyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum diyorlar ki: Bir işlem gerçekleştireceğim, benimle aramayı sonlandırdıktan sonra telefonu kapatın, 20 dk sonra açın, düzelir.
Diyorlar ama düzelmiyor. 5 dklık bir çözüm. Defalarca aradık ama bir çözüm bulamadım. Ve bazen "yalnızca acil çağrılar" veya "servis yok" yazıyor. SIM kart arızalı olabilir mi? Küçük bir ilçenin merkezinde oturuyorum. 4.5G de Full çekiyor fakat internet yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse aynısı vardı, yeni hat aldıktan sonra arayıp interneti açtırman gerekiyor galiba. Doğrusu bende internet hiç açılmıyordu.

Bu olay ekran değişiminden sonra mı oldu?

Hem ekran değişti. Hem operatör değişti. Hem de kart değişti. Zorla gidip hız testi sayfasına girince ve başlatınca açılıyor. Yani şöyle deyim. İnternet kullanmazken bir anda kullanmaya başlamak isteyince gelmiyor. Atıyorum Google'a gireceğim. Girmiyor. Google az internet çekmeye çalışıyor. İnstagrama girip sayfayı yenilemeye falan çalışınca çok internet çekmeye çalışıyor ve sanki kilidi var da kilidi açılırmış gibi açılıyor ve interneti kullanmayı bırakana kadar istediğim gibi kullanıyorum. Sanki veri tasarrufu açık. Ama ayarları iyice kurcaladım interneti sınırlayacak her şeyi kapattım. Veri tasarrufu falan kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı