Bin TL ile en iyi bilgisayarı almak

Bayumut07

Centipat
Merhaba arkadaşlar. lise öğrencisiyim, üniversite de yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Üniversiteye hazırlıklı gitmek için şimdiden yazılımla uğraşmak istiyorum lakin bilgisayarım yok ve kendime bir kasa toplamak/almak istiyorum. Evde monitör ve klavye var sadece kasa eksik. Yaklaşık olarak bin TL bütçem var. Donanım hakkında çok fazla bir bilgim olmadığı için sizden yardım istiyorum. Yaklaşık 3 sene beni dertsiz tasasız götürecek bir toplama kasa donanımı (toplama kasa donanımı biraz saçma oldu galiba ne yazacağımı bilemedim affedin) yazabilir misiniz? Sadece yazılım ile uğraşıcağım oyun filan oynamayı düşünmüyorum aklınızda bulunsun.

Intel Xeon serisi bir islemci ve Gtx 750 ti gibi bir sistem toplanilabilir. Amac oyun oynamaktan ziyade yazilim gelistirme olacak ise, 120 gblik bir SSD ile güzel bir sistem biraraya getirebilirsiniz.

Intel Xeon serisi bir islemci ve Gtx 750 ti gibi bir sistem toplanilabilir. Amac oyun oynamaktan ziyade yazilim gelistirme olacak ise, 120 gblik bir SSD ile güzel bir sistem biraraya getirebilirsiniz.

SSD yerine HDD daha iyi olabilir, depolama hızına ihtiyaç olacağını sanmıyorum bu sistemde. SSD'yi koltuk ısıtması gibi düşünmek daha mantıklı olur. Ucuz arabalarda olmaz.

@TerabyteForever Hangi işlemci ile? Bulunabilirlik, garanti olmaması, desteklediği teknolojiler konusu ve daha birçok dezavantajı çıkacaktır.

Hangi teknolojiden bahsediyorsunuz? İşlemci en az bozulan parçadır bildiğiniz gibi, garantiye gerek olduğunu düşünmüyorum. Benim bahsettiğim işlemci X5650 - X5670.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı