Bin TL ile en iyi bilgisayarı almak

1300 TL civarına esnetebilirseniz sıfır bir APU sistem öneririm. 1000 TL çok düşük bir bütçe. Üstüne çıkamam derseniz de bazı parçaları ikinci el alarak toplanabilir.

Eski nesil sistemlere para yatırmayın yeter.
Eski sisteme para yatırmak mantıksız gibi duruyor ama şöyle düşünelim sadece işlemci parasına hem işlemci hem anakart alabiliyorsun DDR3 RAM'ler zaten ucuz. Yanına da ekran kartı koydun mu APU sistemden biraz daha fazla fiyata seni oyun konusunda 1080p de üzmeyecek bir PC çıkıyor. 2200G alıp bir süre sonra satmaktansa neredeyse aynı güçte işlemci ve anakartı sadece işlemci parasına alıp bundle olarak satmak daha kolay olacak diye düşünüyorum. Ha 2200G alıp sonra ekran kartı takarım diyen adama lafım yok ama ileri de o sistemi yukseltememekte var. Umarım bu yazdıklarım eski nesil almanın mantıklı olup olmadığını açıklamıştır. Bir de tabii ki PC ne için kullanılacak sorusunu bir sormak lazım. Bizzat kendim APU ile eski nesil arasında kalmıştım ve kararımı eski nesilden yana verdim. (Farkında olmadan yazı APU mu eski nesil sistem mi almalıyım yazısına dönmüş :) Umarım bu ikilemde kalan arkadaşlara bir yardımı dokunur)

Şimdi gelelim arkadaşın konusuna 2.3. Veya 4. Nesil bir i7 işlemci ve oyun oynamayacağı için dahili grafik birimi yeterli olacaktır. Ya da fiyatı biraz daha arttırıp 2. El ve 0 parçalardan APU sistem oluşturulabilir. Bir başka önerim ise uygun fiyata bulunduğu takdirde Ryzen 3 1200 ve ekrana görüntü versin yeter amacında GeForce 210 gibi bir ekran kartı alınmasıdır.

Aldığım işlemci: İ5 3470. Anakart: H61m-DS2

(SATA 3 sorun olmuyor PCI Express SATA kartı işimi görüyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
1300 TL civarına esnetebilirseniz sıfır bir APU sistem öneririm. 1000 TL çok düşük bir bütçe. Üstüne çıkamam derseniz de bazı parçaları ikinci el alarak toplanabilir.

Eski nesil sistemlere para yatırmayın yeter.
Aslında 1300 TL civarına esnetebilirim. Önericeğin sistem sıfır mi olucak ?
İkinci el alman gerekiyor. Nerede oturuyorsun, ona göre önerelim. Birde 1300 TL'ye çıkabilir misiniz?
İstanbul
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim size. Küçük bir ricam var direkt aklınızda bir sistem belirleyip anakartı, işlemcisi VS donanımlarını bir yazarsanız çok yardımcı olursunuz, iyi günler.

Son düzenleme:
@TerabyteForever
Masaüstüne geçince düzgün bir karşılaştırma yapayım. Kendiniz bakmak isterseniz de, mimari özelliklerine göre kıyaslama yapabilirsiniz.

@omer_hatay Konu sahibi oyun amaçlı bilgisayar toplamıyor. Dediğiniz şartlar onun için geçerli değil genel olarak.
Ben genel olarak yazdım zaten alt tarafta konu sahibine konu ile ilgili de fikrimi belirttim.

En uygun sıfır sistem böyle oluyor.

Fiyat:1697,08

İkinci ele yöneliceksen oyun oynuyorsan,

Oyun oynamıyorsanda bunu öneririm.

Son düzenleme:

En uygun sıfır sistem böyle oluyor.

Fiyat:1697,08

İkinci ele yöneliceksen oyun oynuyorsan,

Oyun oynamıyorsanda bunu öneririm.
Çok teşekkür ederim, fazlasıyla yardımcı oldun. :)
X5670 almayı düşünüyorum Uygun ve ergonomik kartlar nelerdir ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı