Bina santral kutusu yenileme

Murat üçler

Centipat
İyi akşamlar. Turkcell Superonline'dan 25 MB VDSL internet istedim, bunun akabinde sokakta 35 MB olduğunu ve benim 25 MB internet kullanabileceğimi söylediler. Bunun üzerine onayladım, ertesi gün teknik ekip geldi, bana bina kutusunun 16 MB hıza kadar verebileceği onun üstüne çıkamayacağını boşa para ödemem gerektiğini söyleyerek müşteri temsilcisine yöneltti, ben de durumu izah ettim. Bu sefer ADSL 16 MB hızı da alamayacağımı, dilerseniz 12 MB hızında verebileceklerini söylediler. Ona da tamam dedim, onun da olmadığını, maksimum 8 MB alabileceğimi söylediler. Ben de pek işime yaramayacağını söyledim, bana bina santral kutunuzu değiştirseniz üst hızlardan yararlanacağımı söylediler. Ben de Türk Telekom'a kayıt açtırdım, bekliyorum bakalım nasıl bir konu çıkacak ortaya.
Fakat şöylede bir durum var, bina 6 aylık, 4 ay önce yeni kutu takıldı. Bu devirde düşük seviye kutu takılacağını pek anlamdıramadım ama neyse dedim. 16 ile daha üst hız destekli kutu arasında ne gibi farklar var bunları özel elektrikçide yaptırabilir miyim? İstanbul Başakşehir'denim. Yönlendirmelere açığım.

6 Aylık binanın telefon kabloları kötü olmaz bence. Fiber İnternet Altyapı Sorgulama ve Fiber İnternet Nerede - Millenicom hız sorgulaması yapın. Resim atabilir'misin kutunun.

Mesajını yeni gördüm atacağım en kısa sürede ...

6 Aylık binanın telefon kabloları kötü olmaz bence. Fiber İnternet Altyapı Sorgulama ve Fiber İnternet Nerede - Millenicom hız sorgulaması yapın. Resim atabilir'misin kutunun.

Artı şöyle bir durum var netten adresi girdiğim zaman 35 MB görünüyor bunu teknik servis de sorguluyor dalar kutudan 16 MB çıktığını söylüyor kutu değişimi gerektiğini söyledi bende akşam Türk Telekom'la görüştüm müdürlüğe yüzyüze başvurmak gerekirmiş.

Mesajını yeni gördüm atacağım en kısa sürede ...

Artı şöyle bir durum var netten adresi girdiğim zaman 35 MB görünüyor bunu teknik servis de sorguluyor dalar kutudan 16 MB çıktığını söylüyor kutu değişimi gerektiğini söyledi bende akşam Türk Telekom'la görüştüm müdürlüğe yüzyüze başvurmak gerekirmiş.

Belki Türk Telekom'a bakmışsındır.(Millenicom'dan baktıysan)

6 aylık binanın telefon kabloları kötü olmaz bence. Fiber İnternet Altyapı Sorgulama ve Fiber İnternet Nerede - Millenicom Hız sorgulaması yapın. Resim atabilir'misin kutunun.
Resimler bu şekilde bugün birçok aramam oldu hepsi allak bullak oldu TürkNet'e başvurdum mail adresim yanlış olmuş sıkıntı olup olmayacağını öğrenmek için arayım dedim müşteri temsilcisi yok kurumda evrakları kargo ile göndermedim acaba üyelim aktif midir veya fatura çıkar mı karşıma?
Belki Türk Telekom'a bakmışsındır.(Millenicom'dan baktıysan)
Yok en uygun.com dan bakmıştım ki telefon arayarak hepsi teyit ediyor ama iş modem kurulumuna geldimi hepsi aynı ...

Dosya Ekleri

• 362A1195-6547-4009-9718-F26929C9CB12.jpeg
    362A1195-6547-4009-9718-F26929C9CB12.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 60
  • 0882DA69-74F1-412A-A51E-27684B694A82.jpeg
    0882DA69-74F1-412A-A51E-27684B694A82.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 53
  • 572C991B-59E9-4880-98A7-AFF1976DEFEA.jpeg
    572C991B-59E9-4880-98A7-AFF1976DEFEA.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Resimler bu şekilde bugün birçok aramam oldu hepsi allak bullak oldu TürkNet'e başvurdum mail adresim yanlış olmuş sıkıntı olup olmayacağını öğrenmek için arayım dedim müşteri temsilcisi yok kurumda evrakları kargo ile göndermedim acaba üyelim aktif midir veya fatura çıkar mı karşıma?

Yok en uygun.com dan bakmıştım ki telefon arayarak hepsi teyit ediyor ama iş modem kurulumuna geldimi hepsi aynı ...
Kablolar yeni değişime gerek yok. CAT 5 çekilmiş hız'da fazla bir düşüş olmaz.

Kablolar yeni değişime gerek yok. CAT 5 çekilmiş hız'da fazla bir düşüş olmaz.
6 aylık binanın telefon kabloları kötü olmaz bence. Fiber İnternet Altyapı Sorgulama ve Fiber İnternet Nerede - Millenicom Hız sorgulaması yapın. Resim atabilir'misin kutunun.

İyi akşamlar netten izleyerek kendim yaptım fakat şöyle bı sorun var bina ankastre kutusuna giden kablom kökünden kesilmiş porta yetişmedi bende 30 cm mesafelik bi ek yaptım internet hızımda yavaşlama olurmu veya ilerdeee 24 mgbt kullanıyorum aldığım ilk deneme 18 daha sonra 14 mgbt.? Teşekkürler

İyi akşamlar netten izleyerek kendim yaptım fakat şöyle bı sorun var bina ankastre kutusuna giden kablom kökünden kesilmiş porta yetişmedi bende 30 cm mesafelik bi ek yaptım internet hızımda yavaşlama olurmu veya ilerdeee 24 mgbt kullanıyorum aldığım ilk deneme 18 daha sonra 14 mgbt.? Teşekkürler
Yok olmaz. Çok fazla ek olması durumunda hız düşebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı