Bina tesisatı yenilenmeli mi?

Gün içinde ufak değişiklikler olur ama genel olarak 55Mbps alırsınız. Şimdiye kadar pek çok kişiye bu yöntem ile baktım ve hepsi orda ne yazıyorsa onu alıyor. İlla Türknet bağlamanıza gerek yok netspeed, millenicom gib sağlayıcılar da bulunmakta ve sanırım şuan onlar çok daha uygun fiyata.
Hocam internetin 1 gün gitmesi bile benim için, aile için problem oluyor. Ondan dolayı biraz korkuyorum. Dediğiniz operatörler iyi mi ? Şuan piyasada ki en iyisi hangisi ?

Fiyatları çok yakın zamanda güncellenicektir. https://www.btk.gov.tr/uploads/boar...rt-ve-thk-tarife-guncellemesi/64-2022-web.pdf
@Kromish oksitlenmiş bir bakır kablodan maximum verimi alamayabilirsin. 55 yerine 45-50 megabit tercih etmen çok daha iyi olur.
Hocam 100'lük paket aldım diyelim. 55 kullanırken sorun filan yaşanmaz değil mi ? İleride dediğiniz gibi tesisatı halletmeyi düşünüyorum. Ondan dolayı 100 bağlatmayı düşünüyorum. Fiyatları aynı zaten, değil mi ? (Bazı internet sağlayıcıları için.)

Hocam 100'lük paket aldım diyelim. 55 kullanırken sorun filan yaşanmaz değil mi ? İleride dediğiniz gibi tesisatı halletmeyi düşünüyorum. Ondan dolayı 100 bağlatmayı düşünüyorum. Fiyatları aynı zaten, değil mi ? (Bazı internet sağlayıcıları için.)
100 Mbps lik paketi alıp hızı sınırlandırabiliyorsunuz.

Bende sadece 2,4 hat zayıflaması var
Modemde Mevcut değer 92.000 alıyorum.
Maximum hız değeri ise 105419 yazıyor.
Bende de 82 megabit ti tesisatı değiştirince artıyor.
Size 82 megabit demişler.
Tesisat kötü ise 50-60 megabit düşürecekler anlamında demişler.
100 Mbps lik paketi alıp hızı sınırlandırabiliyorsunuz.
Hız nasıl sınırlanıyor. Modemdeki bant genişliği ayarından mı bahsediyorsunuz.

"Bende sadece 2,4 hat zayıflaması var
Maximum hız değeri ise 105419 yazıyor." Uzaklığınız ne kadar hocam?

Hayır direkt ISS ayarlıyor onu. Benim internetimi 50 Mbps de kısıtlayın dediğiniz zaman yapıyorlar.

Kardeşim modeme göre SNR margin denilen ayarı yapabiliyorsanız istediğiniz hızlara düşürebilirsiniz. Ya da modem ayarlarınızda varsa o da mümkün, Keenetic de ikisi de var.

"Bende sadece 2,4 hat zayıflaması var
Maximum hız değeri ise 105419 yazıyor." Uzaklığınız ne kadar hocam?
Bizim bina dışında balkon altında kutu var. Bina panosuna 3 metre mesafesi var.
Bina panosundan da eve 28 metre 1x2x0,40 mm telefon kablosu(Çok telli olanlardan).

Hocam, tesisatı yenilemek ne kadar tutar, bilginiz var mı? İnternet kesintisini kaç gün yaşarım? Sizce 55'e razı gelip, 82 almamak mantıksız mı?

Hocam yani turuncu ışığın anlamı bu mu? Benim de haberim yoktu böyle bir şeyden. ADSL'den VDSL'e geçmesi daha iyi değil mi? Bildiğime göre ADSL maximuk 16, VDSL ise daha fazla destekliyor. Yanlışım mi var?

Hocam geçmek iyi bir şey. Bunun hakkında sıkıntım yok fakat size haber verildimi geçişle alakalı. Bize verilmedi. Ben o ışık ilk turuncu olduğunda 2 3 güne yeşile döner dedim. Dönmeyince modemin kutusundan bakınca öğrendim. Eğer ki faturanız normalden yüksek gelirse bu geçişi belirtin haberim yok deyin. Belki çözülür.

Geri
Yukarı