Binada altyapı yok

hayallerim var

Hectopat
Ben ADSL kullanıyorum ve VDSL veya fibere geçmek istiyorum çünkü Max 16mbsp çok yavaş kalıyor o yüzden araştırdım ve anlayamadım maalesef altyapı sorgulaması yapıyorum altyapınız yok diyor ama altyapımız yoksa nasıl şu an internetimiz var ayrıca karşı binayı kontrol ettiğimde 100 Mbps hız alabiliyor gözüküyor aynı sokaktaki 2 binanın altyapı farkı nasıl oluyor binada da internet için kutu falan yok galiba. Sadece sigorta kutusu doğalgaz ve su sayacı var sanırsam. Taahhüdümüz Mayıs'ın başında bitecek ve TurkNet'in VDSL hizmetine geçmek istemiştim. Bana anlatabilir misiniz ne yapmam gerektiğini?

Salayıcınızın Telekom olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal de öyledir. İlinizde bulunan Telekom binasına gidip orada bulunan yetkiliye internet paketinizi yükseltmek istediğinizi ve alt yapınızın tam olarak ne kadar desteklediğinizi sorun zaten orada çalışan personel sistemden bakarak size değeri söylüyor.

AAA ben :D. Şöyle bir şey söyleyeyim neredeyse 15 yıldır evin internet aboneliği var, birkaç kere farklı ISS'leri kullandım, geçen bir geçiş yapayım dedim demez olaydım. 1 ay uğraştım en son altyapım olmadığı anlaşıldı :D. Uzun bir mesele ama ben özet geçeceğim, Millenicom kullanıyordum memnun değilim diye TurkNet'e başvurdum 1-2 hafta uğraştım en son anlaşıldı ki benim alt yapım yokmuş ondan geçiş işlemi olmuyormuş adamları 1 saat ikna edemedim internetimin olduğuna :D. Sonra dedim Türk Telekom'u arayayım onlar ne diyecek. Aradım size geçmek istiyorum dedim ki hat işi çözülsün ama onlarda ilginç bir şekilde hat yok dediler. Tüm bu sürecin sonunda yani ben ISS'leri arayıp tek tek hat sorgulatırken Millenicom'dan birisi aradı 7 yıldır kullanıyormuşsunuz geçiş yapmayın hızınızı 35'e çıkaralım dediler. Adama diyorum ki benim alt yapım var mı? Adam diyor ki beyefendi altyapınız olmasa nasıl internet hizmeti alacaksınız ( adama hak veriyorum, biri bana böyle dese kimlere internet satıyoruz Allah'ım sabır ver derim ). Üstelik 35 Mbps destekleyen altyapınız var diyor bir de. İyi bari sizde kalayım o zaman dedim. Şu an 35 Mbps internet kullanıyorum çok saçma bir durum oldu ama hızım 16'dan 35'e çıktı üstelik Speedtest'te 34-35 görünüyor yani 35'e kadar deyip 25-30 vermiyorlar direk 35'e dayanıyor ibre :D.

Şu an 35 Mbps internet kullanıyorum çok saçma bir durum oldu ama hızım 16'dan 35'e çıktı üstelik Speedtest'te 34-35 görünüyor yani 35'e kadar deyip 25-30 vermiyorlar direk 35'e dayanıyor ibre :D.

O olayın verdiği haz bir ayrı bu arada. 16'dan 24'e geçip 20'ye inen biri olarak şu anda 22 değer veriyor bana Telekom şaşırdım.

Hemen yukarıda interneti ayırdığım abim ise daha şaşırtıcı bir biçimde 24 parası ödüyor sözde ama 43 değer veriyor. Hele 16'dan 20 üzerine geçişte gelen rahatlık tarif edilemez derecede güzel.

Bugün aşağıya baktım da sigortanın üstünde içinde portlar olan küçük bir kutu vardı elektrik direğinden kablo geliyor siyah kablo muhtemelen internet kutusu o ben de arayıp sağlayıcıyla görüşeyim bilgi alayım umarım hızım yükselir.

Yeni konular

Geri
Yukarı