Binadaki internet kablosu nasıl değiştirilir?

Twoberk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, binadaki internet kablosunu nasıl değiştirebiliriz? Binadan modeme gelen kabloyu değiştirmek mümkün müdür? Bu kabloyu binanın ankastresinden mi değiştiriliyor?

Hocam ankestradan daireye gelen yedek kablolar var. Ancak hiç bilginiz yoksa bunu siz yapamazsınız. Tanıdık elektrikten anlayan biri varsa 5 dakikada yapar. Yoksa da elektrikçi çağırmalısın.

Elektrikçi çağıracaksın, döşeyecek duvarın içine kabloyu. Ben zemin katta olduğumdan duvarın üstünden geçirmeyi planlıyorum. Ne de olsa kapımın yanında ankastre dediğiniz o şey.

Kolay bir iş değil yalnız o. Eğer hiçbir bilgin yoksa tek başına yapmaya kalkışma. Elektrikçi çağır.

Eski bir binada oturuyoruz. Evin içine gelen kablo yok, camdan salladığımız telefon kablosu sayesinde internete bağlanabiliyoruz. Evle kutunun arasında kaç metre varsa ona göre bir kablo alıp apartmanın içinden dolaştırın ya da kabloyu camdan alın. Çünkü o kablolar bina yapılırken konuluyor. Değiştirilebilir mi bilmiyorum ama eğer değiştiriliyorsa çok tuzlu olacağı kesin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı