Binadaki telefon kutusu-port olayı

caglarcar

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selamlar arkadaşlarım.

2019 yılından beri nakil talebim altyapı yok cümleleriyle bekletiliyor ve hala bekliyorum :) aklıma takılan bir soru var bilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

1-sağ-sol ve karşı binamda oturanlar Türk Telekom evde internet müşterisi yani sokakta altyapı var. Taşındığım evde benden önceki kiracı Türk Telekom müşterisiydi. Binamızda telefon kutusu ve sokaktaki direkten gelen kablolar mevcut.

Aklıma takılan soru şu; acaba benim telefon kutumda mı arıza var arkadaşlar. 2 yıl oldu çünkü altyapı yok hala. Benden önceki kiracının kullandığı portu sökmek gerekir mi? Üstünde Türk Telekom yazan kablolar hala takılı çünkü. Acaba onun yüzünden mi hala port yok veya altyapı yok uyarısı alıyorum.

Önerileriniz tavsiyeleriniz nelerdir? Yarın olmadı bir elektrikçi çağırayım baktırayım bu konuları bilirler mi onu da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ben 7-8 ay beklemiştim, fakat siz 2 yıldan bahsediyorsunuz ve bir önceki kiracının internet kullanıcısı olduğunu söylüyorsunuz. Altyapı ile alakası yok o zaman bu işin, port yoktur, size altyapı yok diye sallıyorlardır. CİMER, BTK ve ilgili devlet kuruluşlarına başvurunuzu yapın. Yıl olmuş 2021 insanlar halen internete erişim sağlayamıyor ise cidden yazık. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür.

Yani ben 7-8 ay beklemiştim, fakat siz 2 yıldan bahsediyorsunuz ve bir önceki kiracının internet kullanıcısı olduğunu söylüyorsunuz. Altyapı ile alakası yok o zaman bu işin, port yoktur, size altyapı yok diye sallıyorlardır. CİMER, BTK ve ilgili devlet kuruluşlarına başvurunuzu yapın. Yıl olmuş 2021 insanlar halen internete erişim sağlayamıyor ise cidden yazık. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür.
2 yıl oldu dostum müebbet yedim herhalde :) Denemediğim yol kalmadı artık gece rüyalarıma giriyor değişik fikirler. Bu sorduğum soru da konsol oynarken bir anda geldi aklıma. Beynimi düdüklediler,mağdurum :)
Evet fikri olan arkadaşlar yoruma bekliyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı