Binadaki Türk Telekom kutusu nedir?

Hocam hangi internet sağlayıcısını seçmeliyim sizce.

Hocam yukarıdaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmış ama eksik bilgi ile yardımcı olmuş. TurkNet sayfasından bakarsanız 100 üzeri hız göremezsiniz. Ama bu demek değil altyapınız maximum 100.. TurkNet tek fiyat politikası yürüttüğü için kendi altyapısı hariç gigabit hız satmıyor. Sizin altyapınız rahatlıkla 100-200-500-1000 hızlarını destekler. Alabileceğiniz şirketler, Türk Telekom, Comnet(kesinlikle uzak durun) Netspeed(Max. 200 Mbps) Kablonet(Türk Telekom altyapısından 1000 Mbps veriyor) Extranet ( İzmir gediz elektrik iştiraki şirket) Tarifeler - 10 Line İnternet (Max. 500 Mbps) gigaspeed internet vs. vs. Diye uzuyor. Ama sana tavsiyem yüksek hız başvurusu istiyorsan taahhütlü yapman. Taahhütsüz şirketler zam yapmaya açıktır. Ben şu an Türk Telekom 1000 Mbps kullanıyorum ilk 12 ay 435 ikinci 12 ay 540 TL'ye. Normalde bu fiyatlar değil tabii ki. Ben VDSL kullanırken fiber altyapı getirttim. Sadece hız yükseltme yaptırdığım için uygun fiyata geldi.

Hocam hangi internet sağlayıcısını seçmeliyim sizce

Hocam yukarıdaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmış ama eksik bilgi ile yardımcı olmuş. TurkNet sayfasından bakarsanız 100 üzeri hız göremezsiniz. Ama bu demek değil altyapınız maximum 100.. TurkNet tek fiyat politikası yürüttüğü için kendi altyapısı hariç gigabit hız satmıyor. Sizin altyapınız rahatlıkla 100-200-500-1000 hızlarını destekler. Alabileceğiniz şirketler, Türk Telekom, Comnet(kesinlikle uzak durun) Netspeed(Max. 200 Mbps) Kablonet(Türk Telekom altyapısından 1000 Mbps veriyor) Extranet ( İzmir gediz elektrik iştiraki şirket) Tarifeler - 10 Line İnternet (Max. 500 Mbps) gigaspeed internet vs. vs. Diye uzuyor. Ama sana tavsiyem yüksek hız başvurusu istiyorsan taahhütlü yapman. Taahhütsüz şirketler zam yapmaya açıktır. Ben şu an Türk Telekom 1000 Mbps kullanıyorum ilk 12 ay 435 ikinci 12 ay 540 TL'ye. Normalde bu fiyatlar değil tabii ki. Ben VDSL kullanırken fiber altyapı getirttim. Sadece hız yükseltme yaptırdığım için uygun fiyata geldi.
Hocam çok yüksek hıza ihtiyacım yok max 100 Mbps hangisini önerirsiniz

Bi de ben 100 Mbps alacağım bizim binanın ofisine ve bodrum katına interneti aktarma gibi bir şey yapabilir miyim aynı modemden 2 yere internet çekebilir miyim

Hocam çok yüksek hıza ihtiyacım yok Max 100 Mbps hangisini önerirsiniz.

Bir de ben 100 Mbps alacağım bizim binanın ofisine ve bodrum katına interneti aktarma gibi bir şey yapabilir miyim aynı modemden 2 yere internet çekebilir miyim?

O zaman TurkNet olabilir. Netspeed olabilir. İki şirkette taahhütsüz paket satıyor. Fiyat telekoma göre uygun. Altyapınız FTTH olduğu için sıkıntı yaşamazsınız. 200 alacaksanız Netspeed alabilirsiniz. Ama Comnet'ten uzak durun...

O zaman TurkNet olabilir. Netspeed olabilir. İki şirkette taahhütsüz paket satıyor. Fiyat telekoma göre uygun. Altyapınız FTTH olduğu için sıkıntı yaşamazsınız. 200 alacaksanız Netspeed alabilirsiniz. Ama Comnet'ten uzak durun...

Hocam babam Comnet alalım diyor istediğimiz zaman ödeylim diye. Comnet da kötü diyorlar başka alternatif var mı?

Hocam babam Comnet alalım diyor istediğimiz zaman ödeylim diye.comnet da kötü diyorlar başka alternatif var mı?

Sakın sakın bulaşmayın. TurkNet veya Netspeed. Bunlarda da istediğiniz zaman ödüyorsunuz. Taahhüt yok.comnet kafasına göre internetinizi iptal edebiliyor. Açma kapatma ücreti alıyor. Uzak durun. Forumda konusu var inceleyin. Apartmanın diğer bölümlerine kablolu kablosuz çekebilirsiniz sorun olmaz. O aşamaya gelin yardımcı oluruz.

Bu arada geçen sene Comnet'in tüm müşterilerin internet çıkış şifrelerini verilerini çaldırdığı gerçeğini de unutmayalım. İnternetsiz kalın ama Comnet'e bulaşmayın...

TurkNet üstünden altyapı sorgulaması yapabilirsin. Firmaların çoğu Türk Telekom ile anlaşmalı olduğu için bütün firmaları kullanabilirsiniz diye biliyorum.
Benim apartmanda iki tane var

Dosya Ekleri

• IMG_20231130_171030.jpg
    IMG_20231130_171030.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 118

Geri
Yukarı