Binance dalgalanmalı MH çözüldü

Teamred kullanın tavsiye ederim, Teamred discord grubunda bir mod ile görüştüm Share adedi önemli değil poolda, önemli olan senin görüntülediğin hashrate ile efektif hashratenin birbirine yakın olmasıdır dedi. Bir de reject hw oaranı var bende öyle bir sorun yok
Goruntuledigin hashrate ile efektif hashrate derken tam olarak hangi degerlerden bahsediyorsunuz.? Bi ekran goruntusu uzerinden isaretleyerek gosterebilmeniz mumkun mu.? Ben de trm kullaniyorum da, emin olmak istiyorum... @revilationer1

Binance pps ödeme sistemi kullandıgı için bulup bulmaması önemli değil mh üzerinden size ana site devamlı değişen mh başına vaadettiği pps ödemesini ödüyor.
ödeme.PNG

bin.PNG

eth.PNG

Ethermine ve 2miners ise buldugunuz bloklara göre ödeme yapar.
ayrıca ben başka bir konuya yazmıştım15 gün ethermine da 15 gün binance durdum.
ethermine 2.10 $ whattomine 2.20 civarı ödeme tahmininde binance bana 2.50 ödedi
binance1.PNG

Dosya Ekleri

• ödeme.PNG
    ödeme.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 70
Binance pps ödeme sistemi kullandıgı için bulup bulmaması önemli değil mh üzerinden size ana site devamlı değişen mh başına vaadettiği pps ödemesini ödüyor.
Eki Görüntüle 951962
Eki Görüntüle 951966
Eki Görüntüle 951969
Ethermine ve 2miners ise buldugunuz bloklara göre ödeme yapar.
ayrıca ben başka bir konuya yazmıştım15 gün ethermine da 15 gün binance durdum.
ethermine 2.10 $ whattomine 2.20 civarı ödeme tahmininde binance bana 2.50 ödedi
Eki Görüntüle 951973
Hocam o zaman ekran goruntusunde gorunen pool status kismindaki avg. olarak gorunen hiza karsilik eth kazaniyoruz binance poolda dogru mudur.? @Nikneyime

Dosya Ekleri

• 20210331_105020.jpg
    20210331_105020.jpg
    57,7 KB · Görüntüleme: 94
Hocam o zaman ekran goruntusunde gorunen pool status kismindaki avg. olarak gorunen hiza karsilik eth kazaniyoruz binance poolda dogru mudur.? @Nikneyime
1617289201747.png

1- pcnin kazım gücü
2- efektif hashrate

ama sizde hw oranı yüksek hocam onu bir araştırmanız gerekiyor

edit. discordda görevli arkadaşa sizde olan sorunu da söyledim mem OC ayarlarınız gereğinden fazla yüksekmiş yeniden gözden geçirin bence

ayrıca şuan makineniz 30mh gösterse de pool hashrateniz 24mh, siz 24 mh üzerinden ödeme alıyorsunuz ki bunun da sebebi yine muhtemelen aynı şey

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 952409

1- pcnin kazım gücü
2- efektif hashrate

ama sizde hw oranı yüksek hocam onu bir araştırmanız gerekiyor

edit. discordda görevli arkadaşa sizde olan sorunu da söyledim mem OC ayarlarınız gereğinden fazla yüksekmiş yeniden gözden geçirin bence

ayrıca şuan makineniz 30mh gösterse de pool hashrateniz 24mh, siz 24 mh üzerinden ödeme alıyorsunuz ki bunun da sebebi yine muhtemelen aynı şey
2 numara ile gosterdiginiz deger share accept'lediginde artiyor, eger share accept'lemezse de surekli dusuyor. Ve cok nadiren share accept'liyor :(

Tesekkur ederim hw hatalari icin, mem clock ayarini dusurucem simdi.

Ayrica dun gece saatlerinde bir de biraz once miner calismaya devam ettigi halde binance pool'da inaktif olarak gozuktum. Nedeni nedir bilen var mi.?

2 numara ile gosterdiginiz deger share accept'lediginde artiyor, eger share accept'lemezse de surekli dusuyor. Ve cok nadiren share accept'liyor :(

Tesekkur ederim hw hatalari icin, mem clock ayarini dusurucem simdi.

Ayrica dun gece saatlerinde bir de biraz once miner calismaya devam ettigi halde binance pool'da inaktif olarak gozuktum. Nedeni nedir bilen var mi.?
Aynen benim de öyle share accept edince pool hash artıyor ve benim 15 saatte 200 share accept etti sizin sayınız daha iyi

Turlu turlu sey deniyorum, bi turlu 30 mh kazim gucunu stabil bi sekilde havuzda goremedim, oldukca canimi sıkmaya basladi bu ayarsizlik
son 15dkya bakma 24h ortalaması önemli sistem bazen 15dklıgı 70 mha kadar çıkarıp ortalamayı doğru tutturuyor
kaldı ki sistemde gözüken istatistik dalgalanma falan önemli değil işaretlediğim 2 nolu yer 1. değere yakın olsun sorun olmaz
Ben tekrardan Phoenix'e döndüm. Daha sağlıklı gibi duruyor diğerlerine nazaran.
Phoenix'de share accept sayısında değişim oldu mu hocam? Direkt Binance poolundan mı kaynaklı acaba

Son düzenleme:
son 15dkya bakma 24h ortalaması önemli sistem bazen 15dklıgı 70 mha kadar çıkarıp ortalamayı doğru tutturuyor
kaldı ki sistemde gözüken istatistik dalgalanma falan önemli değil işaretlediğim 2 nolu yer 1. değere yakın olsun sorun olmaz
Evet, dun oc degerlerini dusurup gosterdiginiz 1 numarali yerdeki degeri 28 mh'a dusurdum. Su an sistemden baktigimda 24 saat ortalamasi 29 mh idi. 1 ve 2 numarali yerlerdeki degerler de su an yazilim uzerinde daha stabil ve birbirlerine cok yakinlar. Aksama kadar 28e falan duser muhtemelen.

Demek ki kazim gucunur arttirmak degil onemli olan 30-31 mh'a kadar cikartmistim ama 2 deger arasinda tutarsizlik olmamasi demek ki onemli olan. Yardimlar ve cevaplar icin tesekkurler hocam @revilationer1

Geri
Yukarı