"Binance pool failed to Resolve host address" hatası

sfkulusoy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sabahtan beri boyle bir hata alıyorum çözümünü bilen var mı acaba?
Hata: Pool ethash.poolbinance.com failed to Resolve host address.

Reis hangi mining programını kullanıyorsun.
hiveos kullanıyorum, Vega64 Kart olan 2 rig aldım riglerden biri sorunsuz olarak tüm minerlerde kazıyor. Ancak birisi sadece lolminerde 45 mhs veriyor gminerde 32 mhs veriyor(kart başı), başka hiç bir minerde de kazmaya başlamıyor bu hatayı veriyor. Hiveos ve miner sürümünü kazım yapan rigdeki ile aynı yaptım ama sürüm düşürme yapınca herhalde pek işe yaramıyor

Hive OS kullanıyorum, Vega64 kart olan 2 rig aldım riglerden biri sorunsuz olarak tüm minerlerde kazıyor. Ancak birisi sadece LolMiner'de 45 mhs veriyor gminerde 32 mhs veriyor(kart başı), başka hiçbir minerde de kazmaya başlamıyor bu hatayı veriyor. Hive OS ve miner sürümünü kazım yapan rigdeki ile aynı yaptım ama sürüm düşürme yapınca herhalde pek işe yaramıyor.

Bu site adı kullanıcı adı yazdığın yeri değiştirmen lazım hocam teamredminerde bu hatayı alıyosan.
Yani start ETH yaptığın yerde misal düzenlerken 76.223.62.235:1800 bunu yazman lazım hangi havuzu kullanıyorsan onun ipsi lazım ama bu binanceninkisi.

Bu site adı kullanıcı adı yazdığın yeri değiştirmen lazım hocam teamredminerde bu hatayı alıyosan.
Yani start ETH yaptığın yerde misal düzenlerken 76.223.62.235:1800 bunu yazman lazım hangi havuzu kullanıyorsan onun ipsi lazım ama bu binanceninkisi.
Hocam şöyle söyleyim, sistemde hiçbir değişiklik yapmadan bağlantı kesildi. HiveOs'da sürüm güncellemesi yaptım muhtemelen ona bağlı olarak gitti. O dediklerinizi HiveOs'da yapabilmeyi çok isterdim :(

Hocam şöyle söyleyim, sistemde hiçbir değişiklik yapmadan bağlantı kesildi. Hive OS'da sürüm güncellemesi yaptım muhtemelen ona bağlı olarak gitti. O dediklerinizi Hive OS'da yapabilmeyi çok isterdim :(

Ben tek ekran kartı ile yaptığım için Hive OS kullanmıyorum hocam. Tam o konuda bilgim yok ama @Turquoise Blue ve @DjKedi bilgileri vardır muhtemelen.

Ben Hive OS kullanıyorum modlu RX 5700 ve modsuz RX 6600 ile madencilik yapıyorum. Senin Vega'larda sanırım modlu ve LolMiner'da çok hata almanı senin overclock ayarlarından olabileceğini düşündüm bir an. Bellek frekans ayarlarını düşürmek gerekiyor sanki. Vega kart kullansaydım net yardımda bulanabilirdim ama şu an net bir şey diyemiyorum. Ben RX 5700 de modlu ilen 930 MHz olan belleği 890 mh e kadar çekmek zorunda kaldım sürekli hata veriyordu miner uygulamaları.
+ Ayrıca hep söylüyorum Binance poolda bağlantı ve stabilite sorunları var. Binance pool kullanmamanız ve aynı özelliklere sahip KuCoin havuzu kullanmanız yararınıza olacaktır.
++ Reddit'te Binance pool failed to Resolve host address" hatası için DNS değişimi yapınca düzelme yaşadığını söyleyen kullanıcılar var ya da sizin gibi bağlantı linkleri değişimi yaparak düzelten insanlar. Yalnız verdikleri linkler farklı ve uzun.

Son düzenleme:
Ben Hive OS kullanıyorum modlu RX 5700 ve modsuz RX 6600 ile madencilik yapıyorum. Senin Vega'larda sanırım modlu ve LolMiner'da çok hata almanı senin overclock ayarlarından olabileceğini düşündüm bir an. Bellek frekans ayarlarını düşürmek gerekiyor sanki. Vega kart kullansaydım net yardımda bulanabilirdim ama şu an net bir şey diyemiyorum. Ben RX 5700 de modlu ilen 930 MHz olan belleği 890 mh e kadar çekmek zorunda kaldım sürekli hata veriyordu miner uygulamaları.
+ Ayrıca hep söylüyorum Binance poolda bağlantı ve stabilite sorunları var. Binance pool kullanmamanız ve aynı özelliklere sahip KuCoin havuzu kullanmanız yararınıza olacaktır.
++ Reddit'te Binance pool failed to Resolve host address" hatası için DNS değişimi yapınca düzelme yaşadığını söyleyen kullanıcılar var ya da sizin gibi bağlantı linkleri değişimi yaparak düzelten insanlar. Yalnız verdikleri linkler farklı ve uzun.
Kucoini de ilk defa duydum da dediğin gibi binance de son 1 ayda günlük getiride bayağı azalma var. Kucoin güvenilir mi ?

Azalma tüm Ethereum sisteminde var maalesef. KuCoin güvenilir bir borsa. Ben çok konuda bahsettim. Ben KuCoin'den bahsederim günlük ödeme için @Nikneyime de 2miners günlük BTC veya nano ödemesinden bahseder. Dikkatini çekmemiş demek ki.

Azalma tüm Ethereum sisteminde var maalesef. KuCoin güvenilir bir borsa. Ben çok konuda bahsettim. Ben KuCoin'den bahsederim günlük ödeme için @Nikneyime de 2miners günlük BTC veya nano ödemesinden bahseder. Dikkatini çekmemiş demek ki.
Uzun süredir madencilik konularına bakmıyorum maalesef. Görmemişimdir muhtemelen kucoini bir araştırayım ama binancede sürekli düşmeler oluyor günlük getiriyi azaltıyor oda 0.00038196
getirmiş misal dün önceki aylarda 45üstündeydi bu.

Geri
Yukarı