Binance üzerinde Euro ile Shiba alımı

recept.karaduman

Hectopat
Daha fazla  
Kriptada yeniyim Türk lirası ile shiba coin alınmıyordu bende girdim paparaya euro hesabı açıp 20 euro aldım ve 20 euro ile shiba coin alıyım dedim fakat ekteki sorunu yaşıyorum. Euro içinde kullanmam gereken kart numarası aynı değil mi sorun ne? Yardımcı olabilir misin?
1642161274597.png

Kriptada yeniyim Türk lirası ile shiba coin alınmıyordu bende girdim paparaya euro hesabı açıp 20 euro aldım ve 20 euro ile shiba coin alıyım dedim fakat ekteki sorunu yaşıyorum. Euro içinde kullanmam gereken kart numarası aynı değil mi sorun ne? Yardımcı olabilir misin? Eki Görüntüle 1269608
Binance TR üzerinden euro alıp paranı Binance global atıp orada shiba alabilirsin.

Görünene göre binance üzerinden yapıyorsun. Neden Binance TR'den tl yatırıp usdt/tusd gibi coinler alıp onun üzerinden shiba almıyorsun?

Sorunun nedenini bilmiyorum fakat Binance TR üzerinden Türk Lirası ile Shiba alımı gerçekleştirilebiliyor hocam.
Ek olarak hatanın sebebini şimdi anladım, Binance Papara ile ödeme almıyor artık sorununuz ondan kaynaklı. Adınıza kayıtlı banka hesabından Binance TR'ye para aktarımı yapmanız gerek.

Binance.com (global) de olsa TL ile shiba alabilirsin spot hesabında olması gerekiyor sadece.
Yok uğraşmayım dersen binance.trden herhangi bir banka üzerinden TL transferi yaparak shibayı TL cinsinden alabilirsin.
Binance.com (global) de olsa TL ile shiba alabilirsin spot hesabında olması gerekiyor sadece.
Yok uğraşmayım dersen binance.trden herhangi bir banka üzerinden TL transferi yaparak shibayı TL cinsinden alabilirsin.
Para yatırmak içinde binance.com ile uğraşma binance.tr ye aktar sonrasında binance.com a transfer et hocam.

Shiba almak istiyorsan Türk lirasiyla USDT isimli tokeni al once, sonra shiba al.
300 liralık USDT aldım shiba nasıl alıcam bulamıyorum... 😟
Buldum ama yanlış bir şeyler var bu binance çok karışık...
Görünene göre binance üzerinden yapıyorsun. Neden Binance TR'den tl yatırıp usdt/tusd gibi coinler alıp onun üzerinden shiba almıyorsun?
Bilmediğimden.
Arkadaşlar 300 liralık usdt alim dedim binance 313 küsür çekmiş aldığım usdt de cüzdanda 282 lira olarak gözüküyor arada ki 31 lira kimin cebinde?

Son düzenleme:
300 liralık USDT aldım shiba nasıl alıcam bulamıyorum... 😟
Buldum ama yanlış bir şeyler var bu binance çok karışık...

Bilmediğimden.
Arkadaşlar 300 liralık usdt alim dedim binance 313 küsür çekmiş aldığım usdt de cüzdanda 282 lira olarak gözüküyor arada ki 31 lira kimin cebinde?
SHIBUSDT diye arat, coin listesinde bulursun. USDT fiyatını dolarla aynı tutmaya çalışan stabil bir kripto para. Yani 1 dolar 13.5 TL ise 1 USDT'nin de fiyatı 13.5 TL civarında oluyor. Çoğu kripto paranın alımı satımını yapabilmen için önce paranı USDT'ye çevirmen gerekiyor.

Binance global'a banka/kredi kartıyla para yüklersen yüksek komisyon ücreti ödüyorsun. Eğer Binance TR hesabı açıp bankadan havale/EFT yöntemiyle Binance TR'ye para yüklersen ve yüklediğin parayı USDT'ye çevirip Binance TR'den Binance Global'a aktarırsan cüzi bir EFT/havale ücreti dışında bir komisyon ödemeden hesabına para yükleyebilirsin.

Geri
Yukarı