Binanız depreme dayanıklı mı?

Düşünmekle olmaz. Bağımsız ve güvenilir kaynaktan deprem risk raporu alınır veya varsa bakılır öyle olup olmadığı belli olur lakin memleketteki konutların %90 civarı müteahhitler tarafından ver arsayı al iki daire benzeri şekillerde koordine edildiği ve rantı çok olduğu için dayanıksız yapılar oluyor (yeni dahi olsa) zaten genç oluşumlu değil 4.jeolojik zamanda oluşmuş ülke gibi yaşıyoruz.

Komşular tarafından denildiğine göre, bina yapılırken, devlet görevlerileri çok gelip gidiyormuş, bu yüzden sağlamdır diyorlar :) binayı yaptıran kişi ile aynı binada oturuyoruz, 8 şiddetine kadar dayanır diyor bana.

Düşünmekle olmaz. Bağımsız ve güvenilir kaynaktan deprem risk raporu alınır veya varsa bakılır öyle olup olmadığı belli olur lakin memleketteki konutların %90 civarı müteahhitler tarafından ver arsayı al iki daire benzeri şekillerde koordine edildiği ve rantı çok olduğu için dayanıksız yapılar oluyor (yeni dahi olsa) zaten genç oluşumlu değil 4.jeolojik zamanda oluşmuş ülke gibi yaşıyoruz.
Ben ölçtüm bizim müteahhitler çok sağlamlar. Zaten kafasına göre yapılmış bina değil direk Ediz İnşaat grubu ile yapıldı. Rapora göre benim bina bir hasar oluşmamış.

20 yıllık, TOKİ tarafından inşaat şirketine yaptırılan bir site. Ankara'da olanlar neresi olduğunu anladı. 6 katlı ve tünel kalıp sistemiyle yapılmış o yüzden herkes güvenli diyor ama ne kadar güvenli bilmiyorum.

Bina 40 yıllık 6.7 lik depremde evden takır takır gıcırdama sesi geldi. Hiç bir yerinde çatlak vs yok oda bir garip. Duvara çivide çakılmıyor çok sert.

Yeni konular

Geri
Yukarı