Binaya giren birisinin interneti kesmesi

45406

Kilopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba, cumartesi günü saat sabah 9:30 - 10:00 arasında daire ziliminiz çalması üzerine uykudan uyanıp otomatike basmak suretiyle bina kapısını açtım. Binamızda sanırım ismi diafon olan zili çalan kişiyi görmeyi sağlayan alet var, neyse o ekran üzerinden kapıdaki kişiyi bir kargo elemanı zannettim ve daire kapısında beklemeye koyuldum.

Ne hikmetse bu eleman bir türlü yukarı çıkmadı, o sıra abim uyanıp kapıda beklemeye başladı o sırada bende mutfağa geçmiştim sonra gözüm telefonun ekranına takıldı, internet bağlantısı olmadığı zaman verdiği uyarıyı yaptığını fark edince, binaya giren elemanın aslında malum TT elamanı gibi göründüğünü fark ettim. Abime bu internet kesintisini ve elemanı tarif etmem üzerine aşağıya inip ne döndüğünü bakmaya gitti ama eleman yok.

Şimdi olay kısa sürede gerçekleşiyor anlatım tarzımdan dolayı anlaşılmayan bir nokta olduysa kusura bakmayın bayağı bu olaya içerlemiş durumdayız ailecek.

Kısaca olay şöyle direkt olarak bizim daire ziliminiz çalınarak binaya girmeye çalışan tahminimce bir TT elemanı direkt olarak bizim bina içi telefon hattından bizim internet bağlantısını kesip gidiyor.

Kullandığım internet sağlayıcısı TurkNet.
Ve hayır binada interneti kesilen veya TurkNet'in bölgesel bir çalışması sonucunda oluşan bir kesinti değil.

Şimdi ben hakliysam ve bu dengesiz saha elemanını nereye ve kime şikayet edebilirim? Malum markayı arayıp o gün, o saat bölgemde calisan saha elemanına ulaşım sağlama şansım var mı?

Şu an resmen durduk yere hafta sonunu internetsiz geçirdik. Ve önümüzdeki hafta boyunca ha eleman geldi ha gelecek diye bekleyeceğiz rezillik.

TurkNet'e de bu işin içinde bir iş oldugunu, bir markaya saldırı/karalama olduğunu anlatmaya çalıştım ve işin üzerinde durmalarını istedim ama pek oralı olup bir aksiyon alacaklara benzemiyorlar.

Benzeri başıma geldi. Komşu internet bağlamış benim iyi portu ona bana dandik bağlamışlar 1 hafta internet kesildi, 4 defa arıza kaydı bıraktım Netspeed'e TT ekibi geldi yeni port bağladı gitti internetim gelmişti 😔

Türk Telekom'un bazı karanlık çalışanları var. Bilerek bu işlemler oluyor.

Benim başıma evde sürekli geliyor. Ya saha dolabından keserler yada ulaşabildikleri bir sonlandırma noktasından.

Bunu bir kez ispatladım zamanında. Ancak sonuç hüsran. Yaptırım yapacak bir BTK veya bakanlık olmayınca Türk Telekom diğer firmalara çok güzel işler yapıyor.

VDSL abonelik mi mevcut sizde bilmiyorum. Ancak VDSL abonelere şu işlemleri yaptıklarını dahi biliyorum. Sağlam portta bağlıysanız eğer sinyal sorunu varmış gibi göstermek için bilerek kesme yapıyorlar ve o portu Türk Telekom müşterisine aktarıyorlar.

Size ya sorunlu port kalıyor yada ADSL port.

Evde ve işte Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yaşamazken Netspeed aboneliğimde sürekli sorunlu portlar atanıp duruyor. Şu an port dahi değişimi yapmıyorlar talep ettiğim halde.

Türk Telekom'un bazı karanlık çalışanları var. Bilerek bu işlemler oluyor.

Benim başıma evde sürekli geliyor. Ya saha dolabından keserler yada ulaşabildikleri bir sonlandırma noktasından.

Bunu bir kez ispatladım zamanında. Ancak sonuç hüsran. Yaptırım yapacak bir BTK veya bakanlık olmayınca Türk Telekom diğer firmalara çok güzel işler yapıyor.

VDSL abonelik mi mevcut sizde bilmiyorum. Ancak VDSL abonelere şu işlemleri yaptıklarını dahi biliyorum. Sağlam portta bağlıysanız eğer sinyal sorunu varmış gibi göstermek için bilerek kesme yapıyorlar ve o portu Türk Telekom müşterisine aktarıyorlar.

Size ya sorunlu port kalıyor yada ADSL port.

Evde ve işte Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yaşamazken Netspeed aboneliğimde sürekli sorunlu portlar atanıp duruyor. Şu an port dahi değişimi yapmıyorlar talep ettiğim halde.
İşte bana da aynısı oldu kötü portu bana benim iyi olanı komşuya vermişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı