Binaya kadar fiber kablo çekildikten sonra fiber bağlantısı ne zaman verilir?

@onur siyamoğlu @Kaan1881 konu dışı olacak ama bir şey sormak istiyorum. Proje onaylandıktan ne kadar zaman sonra kazı çalışmalarınız başladı?

Aynı şekilde bizde de kazı olmadı @onur siyamoğlu'nun dediği gibi T11 kabinlerden binaya fiber kablo çekildi sadece, yani sıfırdan mahalleye fiber vs. gelmedi. Mahallede mevcut olan fiber binaya kabloyla çekildi yani.

Hocam sizde Obk'yı TT çekmedi mi? Eğer obk işi bana kalırsa en az 500TL üstü cepten çıkacak gibi, kablo, işçilik vs.

Bize sokaktan Turuncu Fiber kablo geldikten 6 gün sonra 3 kişilik bir taşeron ekip geldi. Tüm dairelere OBK çekti. Dairesinde olmayanlara veya istemeyenlere kapının girişine 20mt. bıraktı. Ancak bu süreçte kimse bir şeye başvurmadı. Kendi kendilerine geldiler. Siz bu süreçte TT ile iletişime geçerek bu durumu öğrenebilirsiniz.

Turuncu kablo değildi gri parmak kadar yassı bir kablo geldi. Anlamadım. Daha kutuyuda koymamışlar. Bekliyoruz sabir ile daire kadar fiber çekipte kapıya 100 MB internet takmazlar umarım.

Her zaman turuncu kablo gelmiyor. Bazen bazı sokaklarda bir turuncu kablo sokak/mahalle başındaki kutuya gidiyor ve orada gri veya siyah kablolar ile çoklanıyor. Ve tek bir turuncu fiber kablo sokaktaki tüm binaya bölünüyor. Kayıp oluyor mu bilmiyorum. Size ulaşan kablonun fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Arkadaşlar tekrardan merhaba, altyapı sorgulamasında binada fiber var olarak gözüküyor.

Eki Görüntüle 2191189

Eki Görüntüle 2191190

Fakat problem şurada benim daireme çıkan veya diğer dairelere çıkan herhangi bir obk yok. Bir de şu an bu hızın en az 1000 Mbps olması lazım değil mi? Sonuçta daireye kadar fiber.

Kutu takıldıkdan ne kadar sonra altyapı sorgulama sitelerinde Fiber Var gözüktü?

Son düzenleme:
Bize sokaktan turuncu fiber kablo geldikten 6 gün sonra 3 kişilik bir taşeron ekip geldi. Tüm dairelere obk çekti. Dairesinde olmayanlara veya istemeyenlere kapının girişine 20mt. Bıraktı. Ancak bu süreçte kimse bir şeye başvurmadı. Kendi kendilerine geldiler. Siz bu süreçte TT ile iletişime geçerek bu durumu öğrenebilirsiniz.

Her zaman turuncu kablo gelmiyor. Bazen bazı sokaklarda bir turuncu kablo sokak/mahalle başındaki kutuya gidiyor ve orada gri veya siyah kablolar ile çoklanıyor. Ve tek bir turuncu fiber kablo sokaktaki tüm binaya bölünüyor. Kayboluyor mu bilmiyorum. Size ulaşan kablonun fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Kutu takıldıktan ne kadar sonra altyapı sorgulama sitelerinde fiber var gözüktü?

Hiç bilmiyorum hocam.

Merhaba, binama bu sabah TT turuncu kablo ile fiber kablosu çekilmiş durumda idi. Kutu ne zamana gelir ve kutudan eve giden kabloların sorumluluğu bize mi ait yoksa Telekom kendisi daireye kadar fiberoptik kablo çekecek mi?
@Dejuf internet kurdu olarak senden yardım istiyorum hocam 😀

Eki Görüntüle 2133462

Selam ayni kablodan bize de koydular ama biz talep etmedik. 4 katlı dairede oturuyorum sordum sizin bir şey yapmanıza gerek yok dedi. Dairede fiber altyapısı var. Bugün 7 gün oldu gelen giden yok. Ne zaman olur lütfen cevap yazın meraktan cıldıracağım.

Kablo çekildikten sonra kutunun takılmasını bekleyeceksin 1 hafta olur 1 ay olur 2 ay bile olabilir kutunun takılması.

Arkadaşlar kolay gelsin iyi günler ben izmit kocaelide oturuyom türk telekom interneti kullanıyom 10 mayısta daireye fiber optik kablo çektiler sordugumda sizin bir sey yapmanıza gerek yok dediler dairede fiber altyapısı var ne zaman gelen ol
Kablo çekildikten sonra kutunun takılmasını bekleyeceksin 1 hafta olur 1 ay olur 2 ay bile olabilir kutunun takılması.
Benim yapacak işim yok demi kendileri gelcek

Arkadaşlar kolay gelsin iyi günler ben izmit kocaelide oturuyom türk telekom interneti kullanıyom 10 mayısta daireye fiber optik kablo çektiler sordugumda sizin bir sey yapmanıza gerek yok dediler dairede fiber altyapısı var ne zaman gelen ol

Benim yapacak işim yok demi kendileri gelcek
Birde yarın bir hafta olcak insallah gelir diye bekliyom

Geri
Yukarı