BIOS 2. boot olmadan açılmıyor

Thrian

Hectopat
Windows sorunsuz çalışıyor fakat BIOS'a giremiyorum. Ancak USB takıp girebiliyorum. Taktığım USB de Linux var. Acaba nasıl çözebilirim? Anlamayanlar için istediğim şey 2. boot seçeneği gerekmeden BIOS'a girmek. Bu Linux kurulu USB olmadan BIOS açılmıyor fakat takınca açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem nedir? Disk hatası veya işletim sistemi sebebiyle de olabiliyor.

Sistem nedir? Disk hatası veya işletim sistemi sebebiyle de olabiliyor.

Hocam laptop: ASUS X550jx. Kısaca şöyle. Windows'u sorunsuz bir şekilde açabiliyorum fakat BIOS'u herhangi bir flash bellek olmadan açamıyorum. Elimde bir tane daha SSD var ondan da deneyebilirim gerekiyorsa. Boot ekranı resimdeki gibi. Launch CSM'yi açınca düzeliyor fakat o zaman hem BIOS hem Windows'ta çok uzun sürede açılıyor veya açılmıyor.

Edit: Şimdi denedim, 2. boot seçeneğini sildim, şu an Windows'a da girmiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221206_170658.jpg
    IMG_20221206_170658.jpg
    175,7 KB · Görüntüleme: 12
BIOS'a gir ve optimize defaults'save yap. CSM disable Fast boot enable olduğuna emin ol.

Optimize defaults normal ayarlara almak mı? Restore defaults yapmıştım düzelmemişti.

Hocam laptop: ASUS X550jx. Kısaca şöyle. Windows'u sorunsuz bir şekilde açabiliyorum fakat BIOS'u herhangi bir flash bellek olmadan açamıyorum. Elimde bir tane daha SSD var ondan da deneyebilirim gerekiyorsa. Boot ekranı resimdeki gibi. Launch CSM'yi açınca düzeliyor fakat o zaman hem BIOS hem Windows'ta çok uzun sürede açılıyor veya açılmıyor.

Edit: Şimdi denedim, 2. boot seçeneğini sildim, şu an Windows'a da girmiyor.

Yeni SSD taktım yine flash olmadan BIOS girilmiyor.

Geri
Yukarı