BIOS ayarları nasıl olmalı?

llsMaiL

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba ASUS marka anakart kullanıyorum. Burada bulunan:
Intel(R) SpeedStep(tm)
Intel(R) Speed Shift Technology.
CPU C-states
Ayarlarını sizce nasıl yapmalıyım, açık, kapalı, otomatik hangisi daha iyi olur?
En iyi şekilde performans almak için istiyorum ve bu ayarlar oyundaki ani FPS sorununu bir nebze olsa düzeltir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-30 at 19.47.22.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-30 at 19.47.22.jpeg
    111,2 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:

Warzone ve PUBG gibi 2 oyunda işlemci ile iligi sorunum var yüksek CPU kullanımı düşük hatta dalgalı GPU kullanımı sorunum var özellikle Warzone da bunun önüne geçebilirim diye BIOS da ayar bakıyorum bunlar yardımcı olur mu emin değilim.

Turbo Boost ve Boost'u kapatmalısınız bence çünkü işlemciden çok RAM ve ekran kartı önemlidir bu arada işlemciniz kaç GHz?
İntel i3 10100f İşlemcim var
  • Temel Frekans 3.6 GHz.
  • Artırılmış Frekans 4.3 GHz.

Turbo Boost ve Boost'u kapatmalısınız bence çünkü işlemciden çok RAM ve ekran kartı önemlidir bu arada işlemciniz kaç GHz?

• Intel i3 10100F işlemci.
  • ASUS TUF GTX 1650 Super ekran kartı.
  • ASUS EX-H410M-V3 anakart.
  • Corsair 2x8 16 GB 2666 MHz RAM.
  • Samsung 870 EVO 500 GB SSD kullanıyorum. Sistem özelliklerim

Warzone'da ekran kalite ayarları nasıl?
Yani şöyle söyleyeyim en düşük ayarlarda da denedim çözüm olmadı orta ayarlarda da denedim çözüm olmadı hep yüksek arada düşüyor geri yükseliyor

Warzone ve PUBG gibi 2 oyunda işlemci ile iligi sorunum var yüksek CPU kullanımı düşük hatta dalgalı GPU kullanımı sorunum var özellikle Warzone da bunun önüne geçebilirim diye BIOS da ayar bakıyorum bunlar yardımcı olur mu emin değilim.

Intel i3 10100F işlemcim var.
  • Temel frekans 3.6 GHz.
  • Artırılmış frekans 4.3 GHz.

İşlemcinin temel frekansı yeterli görünüyor sadece 6MB cache bellek sunuyor peki oyun oynarken arka planda YouTube vs açıyor musunuz?

• Intel i3 10100F işlemci.
  • ASUS TUF GTX 1650 Super ekran kartı.
  • ASUS EX-H410M-V3 anakart.
  • Corsair 2x8 16 GB 2666 MHz RAM.
  • Samsung 870 EVO 500 GB SSD kullanıyorum. Sistem özelliklerim.

Yani şöyle söyleyeyim en düşük ayarlarda da denedim çözüm olmadı orta ayarlarda da denedim çözüm olmadı hep yüksek arada düşüyor geri yükseliyor.

Ekran kartınızın driverlarını güncel tutun, görev yöneticisi>ayrıntılar>öncelik ayarka>yüksek bir de bunu deneyebilir misiniz?

İşlemcinin temel frekansı yeterli görünüyor sadece 6MB cache bellek sunuyor peki oyun oynarken arka planda YouTube vs açıyor musunuz?

Hayır hiçbir şey açık değil aksine komple gereksiz ne varsa kapatıp öyle girmeye çalışıyorum oyundan başka bir şey açık olmuyor Windows için gerekli şeyler haricinde.

Merhaba ASUS marka anakart kullanıyorum. Burada bulunan:
Intel(R) SpeedStep(tm)
Intel(R) Speed Shift Technology.
CPU C-states
Ayarlarını sizce nasıl yapmalıyım, açık, kapalı, otomatik hangisi daha iyi olur?
En iyi şekilde performans almak için istiyorum ve bu ayarlar oyundaki ani FPS sorununu bir nebze olsa düzeltir mi?

Buradaki şeyler hakkında kesin bir bilgiye sahip misiniz acaba. Ne işe yarar internetten araştırdım ancak kullanıcı deneyimi daha doğru olur gibi geliyor.

Hayır hiçbir şey açık değil aksine komple gereksiz ne varsa kapatıp öyle girmeye çalışıyorum oyundan başka bir şey açık olmuyor Windows için gerekli şeyler haricinde.

Maalesef uygulamarı tek tek kapatmanız yetmez Görev Yöneticisi başlangıcı kontrol edin yine olmazsa ağınızı sadece oyun için kısıtlayın yani kablolu bağlantıyı tercih edin.

S

Buradaki şeyler hakkında kesin bir bilgiye sahip misiniz acaba. Ne işe yarar internetten araştırdım ancak kullanıcı deneyimi daha doğru olur gibi geliyor.

SpeedStep işlemci boştayken minimal frekansına, yük varken ise en yüksek frekansına ulaşır siz belki kızdınız fakat işlemciler önbelleklerine ayrılır l1, l2, l3, L4 diye eğer fark ettiyseniz en büyük önbellek l1'dedir o yüzden önceliği Görev Yöneticisi'nden oyuna verin dedim.

Geri
Yukarı