Çözüldü BIOS ayarlarında Secure Boot ile uğraştıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Virtue X

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Secure Boot ile ugrasirken kaydet cik yaptim ve goruntu gelmiyor. Bunu nasıl sifirlarim?

Sorunu cozdum. Power tusunu acik sekilde BIOS portuna BIOS yuklu USB taktim, Q flash Plus butonuna bastım ve BIOS resetlendi. Teşekkürler. Konu kilit.

Hocam biraz daha ayrıntılı yazar mısınıx?
Aynı sorunla karşı karşıyayım.

BIOS portu nerede Q flash Plus butonu nerede
Başkaları da yardımcı olabilir mi?
@Virtue X

Son düzenleme:
Hocam biraz daha ayrıntılı yazar mısınıx?
Aynı sorunla karşı karşıyayım.

BIOS portu nerede Q flash Plus butonu nerede
Başkaları da yardımcı olabilir mi?
@Virtue X
Öncelikle ana kartta bu özelliğin bulunması gerekiyor. Sorun şu ki her ne kadar bilgisayarı açmış olsamda bios menüsünde takılmalar ve donmalar yaşadım ve bi süre sonra bilgisayar açılmadı. Sorunun ana kartta olduğunu düşünerek daha güç lü bi ana karta geçeyim dedim Gigabyte B550M S2H 'dan MSI Tomahawk B550 ATX'e geçiş yaptım. Bu ana kartın kalitesinin çok iyi olması dışında bir özelliğide üzerindeki ez debug led denilen hata ayıklamak için kullanabilceğim bir led ışık sunuyor olması. Ana kartı taktım ve bilgisayarı açmaya calıştığımda maalesef cpu ışığı yanıyordu. Bu genelde ya bios sürümü ile uyumsuz olduğu için bios güncellemesi gerek olduğunu gösterir yada işlemcide bir sıkıntı olduğunu bir daha ana karta bios atmak istemedim ne geldiyse biostan geldi başıma. İşlemciyi başka bir arkadaşımda denedim ve evet sorun nasıl olduysa işlemciyi bozmuş. Bilgisayar daha 3 aylıktı garantiye yolladım olanları anlattım. 20 günlük beklemenin ardından yeni işlemci göndermişler arıza nedeninede işlemci boot etmiyor yazmışlar burdanda amd yetkili servisine çok teşekkür ederim ivedi ve doğru karar aldıkları için sonuca gelirsek şuan bilgisayarın keyfini sürmeye başladım :D

Geri
Yukarı