Çözüldü BIOS ayarlarından OC yapıldıktan sonra PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Victor

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki ayarları yaptım, amacım OC yapmaktı. Çalıştırdıktan sonra PC kaldı öylece ne monitöre bir şey veriyor ne de klavye Mouse'ye ışık hiçbir şey yok, sadece çalışıyor. Yardım eder misiniz? Anakart A320M Pro işlemci Ryzen 3 1200.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CMOS (BIOS pili) reset yapın.

(PSU kablosu söküldükten sonra BIOS Pili sökülür ve Güç tuşuna belli aralıklarla 10-15 kez basılıp statik atılır. Sonra yaklaşık 20 dakika beklenir. BIOS pili tekrar takılır (+ - dikkat ederek) öyle resetlenir)

(PSU kablosu söküldükten sonra BIOS Pili sökülür ve Güç tuşuna belli aralıklarla 10-15 kez basılıp statik atılır. Sonra yaklaşık 20 dakika beklenir. BIOS pili tekrar takılır (+ - dikkat ederek) öyle resetlenir)

Çözüm
Bu rehberdeki her hangi bir adımı uygulayarak BIOS reset atın. Windows'ta veri kaybı olmaz.

Ben kendi sistemimde statik vermeden 2-3 dakika çıkarıpta yapmıştım.

Bu rehberdeki her hangi bir adımı uygulayarak BIOS reset atın. Windows'ta veri kaybı olmaz.

Ben kendi sistemimde statik vermeden 2-3 dakika çıkarıpta yapmıştım.
Her anakart'ta farklı olabiliyor. En garanti yöntem 20 dakika. Statik tamamen isteğe bağlı bir şey.

Her anakartta farklı olabiliyor. En garanti yöntem 20 dakika. Statik tamamen isteğe bağlı bir şey.

Yaptım çok sağ olun PC'yi açtım, ekran kartını falanda çıkartım BIOS pilini çıkartıp birkaç dakika sonra bir daha taktım düzeldi, ama kasayı açmışken temizleyeyim dedim. Saç kurutma makinesini öndeki kasa fanına tutmuştum, toz vardı bozdum galiba yapacak olan varsa fana tutmayın.

Yaptım çok sağ olun PC'yi açtım, ekran kartını falanda çıkartım BIOS pilini çıkartıp birkaç dakika sonra bir daha taktım düzeldi, ama kasayı açmışken temizleyeyim dedim. Saç kurutma makinesini öndeki kasa fanına tutmuştum, toz vardı bozdum galiba yapacak olan varsa fana tutmayın.
Fanı mı bozdun? Elle çevirmeyi dene.

Geri
Yukarı