BIOS does not Support AFU hatası

ozgurbakacak

Hectopat
Forumda yazılan her şeyi okudum denedim sanırım.
USB belleği hazırlayıp 3 dosyayı attım (sağ tıklayıp düzenle deyip /x komutunu da ekledim).
Flash BAT komutunu çalıştırdığımda -error BIOS does not Support AFU yazısını alıyorum.
AIDA64'den baktığımda Unkown G41 Motherboard görüyorum model kısmında.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

BIOS güncellemek istememin sebebi 2 adet 4'lük RAM takmak istiyorum. Asıl sebebi OCZ SSD diske kurdum Windows 7'yi ama performans çok düşük. BIOS da AHCI seçeneği yok. Ne yaparsam yapayım sadece IDE seçeneği var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi siz yazınca denedim ancak "C:\users......\AFUDOS.exe" windows tarafından bulunamıyor. "İsmi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin" gibi saçma bir uyarı veriyor.

Teşekkür ederim. İnşallah halledebiliriz. Sırf Quad işlemciyi kullanmak için bulaştım Foxconn'a yine bela oldu bana.

Gördüğüm kadarıyla anakartınız Windows'ya da BIOS üzerinden kolay bir güncellemeye olanak sağlamıyor. Sanırım Sayın Recep Baltaş'ın rehberini okudunuz. Eğer denemediyseniz "/x" komutunu yazmadan, yalnızca Sayın Recep Baltaş'ın anlattığı şekilde dener misiniz?
Bu arada Foxconn kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sorunun çözümü adına çok iyi olur.

İlk önce \x komutu olmadan denemiştim, olmayınca onu da ekleyerek denedim. Şuan için yardım beklemeye devam ediyorum. Bu arada ilk denediğim Foxlive update programı da kesinlikle açılmıyor. Anakart sıfır 3 günlük. Windows da yeni kuruldu. İşlem tepkimeleri bile bazen gecikmeli. Tıkır tıkır çalışan stabil bir sistemi hissedemiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı