BIOS ekranına ulaşamıyorum

iCharlsOfficial

Centipat
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarıma format atmak için BIOS'a girmeyi denedim fakat bir türlü BIOS'a giremedim.
BIOS'a ayarlardan gelişmiş seçenekler üzerinden girmeye çalıştığımda ekranda ilk önce yeşil noktalar beliriyor ardından ekranı mavi noktalar kaplıyor.
Bilgisayarı açarken BIOS'a girmeyi denediğimde bilgisayarın bütün elektriği 2 saniyeliğine kesiliyor ve BIOS ekranına giremiyorum.
BIOS pilini çıkartıp bekletmeyi denedim ama değişen bir şey olmadı.

Bilgisayarın ayarlarından gelişmiş seçenekler üzerinden aygıt kullan özelliğini de denedim fakat bu sefer de ekranda format USB'si bir türlü çıkmıyor USB ile alakalı bir sorun olduğunu düşündüm ve başka bir USB'ye ISO dosyası yazdırdım fakat gene ekranda USB çıkmadı.
Bu nedenle bilgisayara bir türlü format atamıyorum.

Klavye mouse dışında herhangi bir USB donanım takılı değilken denediğinizde durum ne?
Sistem normal çalışırken herhangi bir sorunu var mı?
Maalesef yatmam gerekiyor, bu soruları cevaplayın belki yardımcı olacak arkadaşların işine yarar.

Son düzenleme:
Klavye mouse dışında herhangi bir USB donanım takılı değilken denediğinizde durum ne?
Sistem normal çalışırken herhangi bir sorunu var mı?
Maalesef yatmam gerekiyor, bu soruları cevaplayın belki yardımcı olacak arkadaşların işine yarar.
Herhangi bir USB takılı değilkende aynı değişen bir şey yok.

Sistem normal çalışırken herhangi bir sorunu yok, sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Yardım bulamadınız mı?
F2, F12 ve del tuşları ile ayrı ayrı denediniz mi?
Ayrıca Bu Başlık da ki yorumlarda Fast boot ile ilgili açıklamalar var. Belki buradan yola çıkarak bir çözüm bulursunuz.
Bilgisayarımın BIOS'u F2 ile açılıyor en az 60 kez bilgisayara format atmışımdır ama artık ne olduysa BIOS açılmıyor artık.

Geri
Yukarı