Çözüldü BIOS ekranında Turbo mod nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tanerizm

Hectopat
Makaleler
1
Yer
4 Ekim 2003 Bostancı Duman Konseri
Windows 10 laptopumda BIOS menüsündeyim fakat Turbo mod nasıl kapatılır bulamadım. Yardım eder misiniz?

01691400-A49E-4F11-BB5D-022E8B38ACFF.jpeg

Çözüm
Bazı BIOS'larda işlemcinin Turbo Boost'a geçmesini kapatamıyorsunuz fakat güç seçeneklerinden 'en yüksek işlemci durumu' ayarını %99 ve daha aşağısına ayarladığınız takdirde işlemci Turbo Boost'a geçmeyecektir.
Bazı BIOS'larda işlemcinin Turbo Boost'a geçmesini kapatamıyorsunuz fakat güç seçeneklerinden 'en yüksek işlemci durumu' ayarını %99 ve daha aşağısına ayarladığınız takdirde işlemci Turbo Boost'a geçmeyecektir.

Çözüm
Yani şuan bu ekranda kapatamam öyle mi ?

BIOS'ta ayarının olmadığına eminseniz, bilgisayarı açtığınızda güç seçeneklerinden Turbo Boost'a geçmesini yukarıda yazdığım ayar ile engelleyebilirsiniz.
Fan always on seçeneği var fotoğrafta da görülen. O değildir demi ? O değilse dediğiniz gibi bilgisayarı açınca yapacağım.

Fan always on seçeneği var fotoğrafta da görülen. O değildir demi ? O değilse dediğiniz gibi bilgisayarı açınca yapacağım.
Fan always ayarının Turbo Boost ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

BIOS'a gerek yok işlemcinin Turbo frekansına çıkmasını bir nebze önlemek için Denetim Masası'ndan güç yönetimini güç tasarrufa alın sıkıntı olmaması gerekiyor.
'Güç tasarruf'una almasına gerek yok, kullandığı güç seçeneğinin 'en yüksek işlemci durumu' ayarını %99 olarak değiştirebilir.

Geri
Yukarı