BIOS F. 20 Advanced açılmıyor

Selimoex

Decapat
Daha fazla  
NVIDIA GeForce GT540M ekran kartım olduğumu öğrendim ve bunu yeni öğreniyorum fakat kullanamıyorum. BIOS'da Advanced açık değil, bundan kaynaklı olabilir dediler. Nasıl açabilirim? Laptop markası: HP.

Laptobun tam modelini de belirtirsen belki daha çok yardımcı olunabilir.

Laptobunda gerçekten advanced seçeneği var mı bilemiyoruz, büyük ihtimalle yok firma öyle bir opsiyon koymamıştır. Sıkıntı BIOS'tan advanced geçip ekran kartını aktive etmek ise BIOS dosyasını yeniden yüklemek sorunu çözerdi.

Chipsetten görüntü alınamaz, Microsoft en temel sadece görüntü vermeye yarayan driverını tanımlanamayan ekran kartına kurup öyle görüntü veriyor işte. Sorunun çözümü çok başka çıkacak.

Laptopun tam modelini de belirtirsen belki daha çok yardımcı olunabilir.

Laptopunda gerçekten Advanced seçeneği var mı bilemiyoruz, büyük ihtimalle yok firma öyle bir opsiyon koymamıştır. Sıkıntı BIOS'tan Advanced geçip ekran kartını aktive etmek ise BIOS dosyasını yeniden yüklemek sorunu çözerdi.

Chipsetten görüntü alınamaz, Microsoft en temel sadece görüntü vermeye yarayan driverını tanımlanamayan ekran kartına kurup öyle görüntü veriyor işte. Sorunun çözümü çok başka çıkacak.

Yani ne yapmam lazım BIOS dosyasını yeniden mi yüklim laptop özellikler: HP Compaq 6510b.

Laptoplarda Advanced BIOS açmak çok zordur. NVIDIA kart arıza çıkartmadığı sürece BIOS tarafından kapatılmaz.

Arıza çıkartmış olabilir bende BIOS'u açmaya çalışıyom bilgisayarcı ya mı versem ne yapsam.

NVIDIA GeForce GT540M ekran kartım olduğumu öğrendim ve bunu yeni öğreniyorum fakat kullanamıyorum. BIOS'da Advanced açık değil, bundan kaynaklı olabilir dediler. Nasıl açabilirim? Laptop markası: HP.

Şimdi bende HP laptop kullanıyorum şöyle yapman gerek bilgisayar açılırken F2'ye basınca yüksek ihtimal sende RAM ve disk kontrolü geliyordur ilk olarak HP' sitesine giderek UEFI BIOS'unu indirmen gerekiyor sonrasında onu kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatırken F10+a tuşuna sürekli bas art arda olacaktır sorunu çözersem çözüldü olarak işaretlersen sevinirim <3

Şimdi bende HP laptop kullanıyorum şöyle yapman gerek bilgisayar açılırken F2'ye basınca yüksek ihtimal sende RAM ve disk kontrolü geliyordur ilk olarak HP' sitesine giderek UEFI BIOS'unu indirmen gerekiyor sonrasında onu kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatırken F10+a tuşuna sürekli bas art arda olacaktır sorunu çözersem çözüldü olarak işaretlersen sevinirim <3

Bunu yaparsam NVIDIA GeForce GT 540M kullanabilirim cevap verirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı