Çözüldü BIOS flashback ve bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neocastro

Centipat
Daha fazla  
Uzun bir aradan sonra tekrardan selam. Bugün Twitch'de yayın açmak isteyip bilgisayarı çift monitöre bağlayacaktım. HDMI kablosunu takarken yanlışlıkla BIOS flashback tuşuna bastım, ilk başta neye bastığımı anlayamadım ve neyse önemsizdir diye geçiştirdim. Monitörü test etmek için bilgisayara restart attıktan sonra bilgisayar kapandı ve şu an hiçbir güç yok açılmıyor. Anakartım B450M K II.

Çözüm
Üzgünüm ama bu kötü bir haber. Statik elektrik birikmemiş demek ki.

Bilgisayarın güç almamasının sebepleri işlemci veya güç kaynağından olabilir.
Yeni taktığın monitör kısadevre yapıyor ve güç kaynağı kendini kapatıyor olabilir.
BIOS'unda bir şey olmuş olsa bilgisayara güç gelir ama görüntü gelmez.

Şalterlere de bir bak bakalım belki şalter atmıştır.
En güzeli bilgisayar üzerindeki bütün kabloları çıkartıp anakartın da pilini çıkartıp 30 saniye güç tuşuna basılı tutmak. 5 dk bekleyip tekrardan güç tuşuna 1 dk basılı tut sonrasında bilgisayara her şeyi bağlayıp tekrardan dene bakalım.

En güzeli bilgisayar üzerindeki bütün kabloları çıkartıp anakartın da pilini çıkartıp 30 saniye güç tuşuna basılı tutmak. 5 dk bekleyip tekrardan güç tuşuna 1 dk basılı tut sonrasında bilgisayara her şeyi bağlayıp tekrardan dene bakalım.

Dediklerinizi harfiyen uyguladım, açılmadı.

Üzgünüm ama bu kötü bir haber. Statik elektrik birikmemiş demek ki.

Bilgisayarın güç almamasının sebepleri işlemci veya güç kaynağından olabilir.
Yeni taktığın monitör kısadevre yapıyor ve güç kaynağı kendini kapatıyor olabilir.
BIOS'unda bir şey olmuş olsa bilgisayara güç gelir ama görüntü gelmez.

Şalterlere de bir bak bakalım belki şalter atmıştır.

Çözüm
Evet sorunu çözdüm, siz söyleyince aklıma geldi. Monitör kısa devre yapmış ve üçlü prizi bozmuş. Telefonumu şarja taktım ve şarj olmadı. Şimdi başka bir üçlü prizle denedim ve açıldı. Yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı