BIOS gec gelme sorunu

Aynı sorunu ASUS TUF B450 Pro Gaming ile yaşıyorum. Güç düğmesine basıyorum kasadaki bütün fanlar ekran kartı fanları dahil son hız dönüyor 15 saniye ekrana görüntü falan gelmiyor. Ardından pc 6saniyede açılıyor. 15saniye fuzuli bekliyoruz. Var bir bityeniği ya hayırlısı bakalım. Ben ramlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Sizin ramler nedir? Benim Gskill RipjawsV 3200 cl16

Screenshot_20200106-031841_Chrome.jpg

Sorun yeni seride büyük bi ihtimal

Gigabyte X570-I anakart Ryzen 7 3700x Trident z neo 3600mhz ram ile kullanıyorum. Uefi olarak kurduğum halde aynı durum bende de var. İşlemci fanı çalışmaya başlıyor. Bekliyor. Sonra ramlar çalışıyor, ekrana görüntü geliyor ancak sonra 6 saniyede açılıyor.
Gigabyte X570-I anakart Ryzen 7 3700x Trident z neo 3600mhz ram ile kullanıyorum. Uefi olarak kurduğum halde aynı durum bende de var. İşlemci fanı çalışmaya başlıyor. Bekliyor. Sonra ramlar çalışıyor, ekrana görüntü geliyor ancak sonra 6 saniyede açılıyor.
Gerçi ben üzerine taktığım geçici Crucial ssd'den dolayı öyle olduğunu düşünmüştüm.
Konuyu görünce de kontrol ettim bios sürümüm de eskiymiş:) benimki f4 f11 çıkmış. Güncellemeyi başarabilirsem. Deneyip yazarım tekrar buraya.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı