BIOS giriş ekranında takılı kalma

Jackdaw713

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı normal kullanırken bir anda kapandı ve tekrar açmak istediğimde BIOS'a giriş ekranında takılı kalıyor. Ne BIOS'a girebiliyorum ne Boot menusune girebiliyorum. Klavyede bastığım hiçbir tuş çalışmıyor. Ekran öylece kalıyor. Kapatıp açtım hiçbir işe yaramadı. USB 2.0 portuna takıp denedim o da çalışmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım hala hiçbir değişiklik yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

ba173b92-1b77-44c9-98ea-6e612810b52c.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Format mı atıyorsunuz ya da atacaksınız.
Hayır sadece windowsu açmaya çalışıyorum.
İlk olarak tüm elektriği kes sonra BIOS pilini çıkar ve 10 dakika bekle sonra tak bakalım resetleyecek mi?
Maalesef işe yaramadı. Hala aynı ekran var ve hiçbir şey yapamıyorum.
Güncelleme: Ekranı bir süre açık bıraktığımda BIOS ekranına giriş yaptı. Burada ne yapmam gerekiyor çünkü yeniden başlattığımda aynı ekran takılı kalıyor. Windows'a hala giremiyorum biraz bekleyince sadece BIOS ekranı açılıyor.

Son düzenleme:
Boot bölümünde önce Windows Boot Manager ilk sırada Boot oluyor mu diye bak ilk sırada değilse ilk sıraya al ki Windows başlasın. Eğer Boot kısmında sürücüler ve Windows Boot Manager görünmüyorsa altta CSM diye ayar var ona bak aktif değilse aktif yap F10 ile kaydet çıkış yap. Tekrar açılmaz ise yine aynı yerde Windows Boot Manager'ı ilk sıraya almalısın yine F10 ile kaydedip çıkınca Windows başlamalı.

Boot bölümünde önce Windows Boot Manager ilk sırada Boot oluyor mu diye bak ilk sırada değilse ilk sıraya al ki Windows başlasın. Eğer Boot kısmında sürücüler ve Windows Boot Manager görünmüyorsa altta CSM diye ayar var ona bak aktif değilse aktif yap F10 ile kaydet çıkış yap. Tekrar açılmaz ise yine aynı yerde Windows Boot Manager'ı ilk sıraya almalısın yine F10 ile kaydedip çıkınca Windows başlamalı.
Boot bölümünde Windows Boot Manager yok. Windows ADATA'ya kurulu. CSM Support da Enabled.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-03 at 16.12.57.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-03 at 16.12.57.jpeg
    187,4 KB · Görüntüleme: 73
  • WhatsApp Image 2020-12-03 at 16.13.25.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-03 at 16.13.25.jpeg
    178 KB · Görüntüleme: 92
Bilgisayarı normal kullanırken bir anda kapandı ve tekrar açmak istediğimde BIOS'a giriş ekranında takılı kalıyor. Ne BIOS'a girebiliyorum ne Boot menusune girebiliyorum. Klavyede bastığım hiçbir tuş çalışmıyor. Ekran öylece kalıyor. Kapatıp açtım hiçbir işe yaramadı. USB 2.0 portuna takıp denedim o da çalışmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım hala hiçbir değişiklik yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 761922
Hocam biosu güncellemeyi deneyin.

Hocam her şeye BIOS güncellemesi gerekmez.

"UEFI Only" yapın aşağıdaki iki seçeneğide.
Eğer yine çözülmezse BIOS'u sıfırlayın. ( Ayarlarda "optimal defaults" seçeneği bulunmalı.)
İlkini denedim çözülmedi. İkinciyi de denedim ve şimdi de böyle bir ekran çıkıyor:d90edd66-9ae2-4dfb-8dae-90df2135e565.jpg

Windows Boot Manager olmadığı için Boot dosyalarını tekrar EFI ya da EFI yoksa C içine tanımlamamız gerekiyor. Kurulum USB niz varsa onunla başlatıp ilk önce başlangıç onarma yapın muhtemelen yine olmayacak o zaman CMD ile Boot dosyalarını tanımlayacağız.

Geri
Yukarı