BIOS güncel mi nasıl anlarım?

Fatihckmk

Hectopat
.
BIOS sürümüm güncel mi? Ben pek anlamıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Bilgisayar açılırken Del tuşuna bas sürekli. BIOS ekranı gelecektir. Orada BIOS sürümü yazar. Onu bir kenara not et veya aklında tut. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlat, hiçbir şeye basmadan direkt bilgisayara giriş yap. Google'dan anakart modelini girip, anakart üreticisinin resmi sayfasından Support sekmesine tıklayıp oradan bakabilirsin. En güncel olan sürüm ile senin BIOS'unun sürümü aynı ise sorun yoktur.

Anakart için yayınlanan son sürüm 3.5 görünüyor arkadaşın dediği gibi sürümünüzü bios ekranından görüp aklınızda tutun ve karşılaştırın

Bilgisayar açılırken Del tuşuna bas sürekli. BIOS ekranı gelecektir. Orada BIOS sürümü yazar. Onu bir kenara not et veya aklında tut. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlat, hiçbir şeye basmadan direkt bilgisayara giriş yap. Google'dan anakart modelini girip, anakart üreticisinin resmi sayfasından Support sekmesine tıklayıp oradan bakabilirsin. En güncel olan sürüm ile senin BIOS'unun sürümü aynı ise sorun yoktur.
maalesef bilgisayarımda bir sorun var BIOS ekranına girmeye çalıştığımda ekranda ÇÖZÜNÜRLÜK DISI diye bir hata yazıyor ve giremiyorum ama normal açınca açılıyor.Kasayı televizyona bağladım BIOS ekranı sorunsuz açıldı o hatayı vermedi.

Siz hiç BIOS güncellememişsiniz. Şuan sizde yüklü olan 7C52v30 sürümü. Attığınız siteden 7C52v35 sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz hiç BIOS güncellememişsiniz. Şuan sizde yüklü olan 7C52v30 sürümü. Attığınız siteden 7C52v35 sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki BIOS güncellemesi performans arttırır mı? Anladığım kadarıyla benim BIOS daha ilk halinde hiç güncellenmemiş.

Peki BIOS güncellemesi performans arttırır mı? Anladığım kadarıyla benim BIOS daha ilk halinde hiç güncellenmemiş.
Değişir aslında bios güncellemesini duruma göre yapın yani açıklamayı okuyun işinize yarayan bişey varmı bakın gerekli değilse yapmayın. Şahsen kendi bilgisayarımda yaptıktan sonra ısınma sorunlarıyla karşılaştım oysa ihtiyacımda yoktu. Gereksiz yere zora soktum kendimi sizde düşmeyin bu hataya :D

Edit: Sizin güncellemelere baktığımda genel olarak performans güncellemeleri gibi görünüyor. Açılış süresi vs. ama dediğim gibi güncelleme olayı tamamen size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı