Sürücülerin güncel olduğunu nereden anlarım?

DeeTeeWhy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ben bilgisayarımdaki güncel olmayan yazılımları bulup güncellemek istiyorum güncel olmayan driverları nereden bulabilirim?

Ekran kartın NVIDIA ise GeForce Experience uygulamasından ekran kartı sürücülerinin güncel olduğuna ya da güncelleme varsa güncellemelere oradan bakabilirsin. Direkt olarak oradan da sürücü indirebilirsin.

Arkadaşlar selam ben bilgisayarımdaki güncel olmayan yazılımları bulup güncellemek istiyorum güncel olmayan driverları nereden bulabilirim?
  • "Windows + I" klavye kısayolunu kullanarak Ayarlar penceresini açın.
  • Açılan pencerede yer alan arama kutusuna "Aygıt Yöneticisi" yazın.
  • Arama sonuçlarından hizmete erişebilirsiniz.
Windows 10’daki Ayarlar uygulamasını başlattıktan sonra arama bölümüne Aygıt Yöneticisi yazarak ilgili uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Çeşitli uygulamaları burada yer alan arama bölümünü kullanarak başlatabilirsiniz.

Aygıt yöneticisinden aygıtların sürücü tarihlerine ve sürümüne bakabilirsin. Sürücüler sorunluysa sarı renkte uyarı olur üstünde. Eski olup olmadığında da kendi sayfalarından karşılaştırma yaparak güncelliğinizi öğrenebilirsiniz. Çok eski olduğunu düşündüğünün donanım kimliğini Google'da aratarak bulabilirsin.

Intel® Driver & Support Assistant Intel işlemcin varsa bunu kullan bence onun dışında windows update isteğe bağlı güncellemeleri kontrol edebilirsin ya da aygıt yöneticisini kullanarakta güncelleyebilirsin üreticinin kendi sitesinidede en güncel sürücüleri bulabilirsin.​

Geri
Yukarı