BIOS güncelledikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

Emnymn

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Bugün yeni sistemi kuruyordum evde. Her şeyi taktıktan sonra kasayı monitöre bağladım. BIOS ekranına girdim BIOS güncellemek ve sonrasında Windows'u kurmak için. ASUS anakartlardaki internetten güncelleme seçeneğiyle BIOS güncellemeyi başlattım. Güncelleme bittikten sonra ekrana görüntü gelmiyor acil yardım edebilir misiniz?
Sistemim.
ASUS Prime B450M-K.
Ryzen 5 1600.
8 GB RAM.
Toshiba SSD.
Ekran kartı da eski bilgisayarımdaki ekran kartı.
NVIDIA quadro 600.

BIOS pilini çıkartıp statik elektriği boşaltmayı deneyebilirsin.

RAM’leri çıkartıp yerlerini değiştirip, veya tek tek takıp deneyebilirsin.

Anakart üzerindeki pinleri kısa devre yaparak(kitapçıkta mevcuttur)(CMOS Clear) tekrar deneyebilirsin.

Şuan işe geçtim dönüşte dediklerinizi deneyeceğinim. Ama benim aklıma takılan bi konu var. Bios güncellemesi yapıldıktan sonra eski ekran kartını tanımıyor olabilir mi peki
Teşekkürler.

Cevaplarınız içim teşekkürler. Bu yaşadığım durumda nerde hata yapmış olabilirim? Normalde internette güncellemeden sonra sistem hemen açılıyordu. Ona göre yanlışımı düzelteyim.
Pinleri kısa devre yapmak hariç diğer seçenekleri denedim ve bir değişiklik yok.Onu da nasıl yapacağımı anlamadığım için çok kurcalamak istemiyorum. CrashFree yöntemini denemeden önce tanıdık bir bilgisayarcı var ona mı göstersem kolay tamir edebilir mi acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı