Çözüldü BIOS güncelleme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdul0234

Hectopat
Yer
İstanbul/Batışehir
Daha fazla  
Meslek
12. Sınıf Öğrencisi (YKS Sınavına Hazırlanıyor)
1652715467606.png

BIOS'umu güncellemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? @Mortem.dll @397448 UEFI desteklemediğinden güncellemek istiyorum.

Eki Görüntüle 1389734

BIOS'umu güncellemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? @Mortem.dll @397448 UEFI desteklemediğinden güncellemek istiyorum.

Mevcut Ana kartınızın Marka modelini belirtmeniz gerekiyor.
Notebook ise Model kodunu tam olarak belirtiniz.
Not: BIOS güncellemesi UEFI bellenim özelliği kazandırmayacaktır.
Mevcut cihazınız bu ise, üretici herhangi bir BIOS Update dosyası paylaşmamış.

Son düzenleme:
Lenovo bir bilgisayar olsa Lenovo Vantage'den yükleyebilirdiniz ama sizin bilgisayar da yeni BIOS'u indirip USB'ye yazdırmanız veya dosyaları kopyalamanız lazım.
Yeni BIOS'u nasıl indireceğim?
Mevcut Ana kartınızın Marka modelini belirtmeniz gerekiyor.
Notebook ise Model kodunu tam olarak belirtiniz.
Not: BIOS güncellemesi UEFI bellenim özelliği kazandırmayacaktır.
Mevcut cihazınız bu ise, üretici herhangi bir BIOS Update dosyası paylaşmamış.
Peki ya BIOS'u yapan kişiden (Phoenix Technologies Ltd.) bulamaz mıyım?

Peki ya BIOS'u yapan kişiden (Phoenix Technologies LTD.) Bulamaz mıyım?

Firmaya bir e-posta atabilirsiniz, lâkin firma size üreticinin sayfasına yönlendirecektir.
Sebebi ise, BIOS yazılımları cihaza özeli olarak oluşturulur. Yani her anakart için farklı bir BIOS hazırlanır.
Şayet: Firma bu kadar cihazın, ne datasını tutar ne de müşteri iletişimi ile uğraşır.

Firmaya bir e-posta atabilirsiniz, lâkin firma size üreticinin sayfasına yönlendirecektir.
Sebebi ise, BIOS yazılımları cihaza özeli olarak oluşturulur. Yani her anakart için farklı bir BIOS hazırlanır.
Şayet: Firma bu kadar cihazın, ne datasını tutar ne de müşteri iletişimi ile uğraşır.
Yani siz bana peşin peşin "BIOS'unu güncelleyemezsin." diyorsunuz. Doğru mu?

hocam aynı sorun bende var bios u güncelleyebildin mi?
Hayır hocam. Bu işler çok tehlikeli. Burada güncelleyebilmek için çok dikkatli olmanız lazım. En ufak bir hata bilgisayarı perte çıkarır.

Geri
Yukarı