BIOS Güncelleme Sonrası 0xc000000e Mavi Ekran Hatası

Gwiazdka

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
İşletim Sistemi: Windows 8.1 PRO
Anakart: MSI Z170A-PRO

Aldığım günden bu yana hiç BIOS güncellemesi yapmamıştım. Kendi sitesinden orijinal, en son sürüm BIOS’u USB’ye aktarıp konularda anlatılanlar gibi M-Flash yardımıyla BIOS kurulumunu tamamladım. Bilgisayarı kapatıp, yeniden başlattı. Bunun sonucunda “0xc000000e” koduyla birlikte mavi ekran hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@iamoguzhan denilenleri yaptım fakat 'bootrec /rebuildbcd' kodunu girdikten sonra 'İstenilen sistem cihazı bulunamadı' şeklinde bir hata alıyordum. En sonunda BIOS ekranına gelip Boot 1 ve Boot 2'yi yer değiştirdim.

Anladığım kadarıyla BIOS güncellemesi sonrasında kendiliğinden sistemin boot yapılacağı yeri HDD seçmiş öncelik olarak fakat benim boot dosyalarım SSD içerisindeydi. İkisini yer değiştirince bilgisayar açıldı ama sabahtan beri bilgisayarı kapatmadım. Umarım sorun çözülmüştür. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı