BIOS güncelleme sonrası mavi ekran hatası

Merhaba MSI B450M Mortar anakartım 16 GB 3200MHz RAM'im Ryzen 5 3600 işlemcim var. Anakartı ilk aldığım zaman son sürüm olanı BIOS'u BIOS flashback ile yükledim sistemi açtım. Daha sonra yeni BIOS sürümü çıktı güncelledim sistem açıldıktan 10 dk sonra mavi ekran hatası verdi, eski sürüme döndüm sorun kalmadı. Daha sonra yeni güncelleme daha geldi onda da aynı sorun oldu eski sürüme yine döndüm. Şimdi yeni sürüm daha çıktı onda da aynı şekilde mavi ekran hatası alıyorum. Sadece ilk kurduğum BIOS sürümünde sorun olmuyor. Üstüne 3 yeni sürüm çıktı. Denemediğim yol kalmadı. Flasback ile denedim olmadı, farklı mouse klavye ile denedim olmadı, tek RAM ile denedim olmadı, BIOS güncelledikten sonra format attım olmadı, XMP kapattım veya açtım yine olmadı. Artık kafayı yiyeceğim neden bunu yapabilir? Evde değilim mavi ekran hatalarını atamıyorum Google'den baktığım da çözümünü bulamadım hatanın. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde değilim mavi ekran hatalarını atamıyorum
Evde olunca atarsın. Bundan sonrasını kafana göre yapacaksan boşuna açmışsın konuyu denilen haricine çıkmayacaksan dosyaları atıp söylenenleri yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı