BIOS güncelleme sonrası bilgisayar açılmıyor

SıtkıSvs

Centipat
MSI RX 570 ekran kartı aldım sürücülerini falan güncelledim. Sonra aklıma BIOS geldi, dedim hazır güncelleme yapıyorum şu BIOS'a da bir el atayım.
BIOS'u güncelledim. Güncelleme başarılı dedi, yeniden başlatmak gerekli dedi, yeniden başlattım ve artık ekran gelmiyor. Hatta fanlar 5-6 saniye çalışıp duruyor. Sonra tekrar aynı kısır döngü oluştu.
Sistemim:
Gigabyte GA-H61M DS2 (rev2.1)
2X 4 GB RAM zeppline ve Kingston 1333 MHz
i5 3340 3.1
MSI RX 570 Armor 4 GB OC
Toshiba TR200 240 GB SSD
ATX switching Power supply 500W eski bir Power.
BIOS'u ise F9'dan F10A betaya güncelledim.
Başına aynı durum gelenlerden fikir ve görüş bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaygılanmaya gerek yok. Anakartınızda bu gibi durumlar için Dual BIOS özelliği var.

Bu zor gelirse, şöyle yöntemler de var:

1. YÖNTEM

1. Bilgisayar kapalıyken, alet açılıp bi süre sonra kapanana kadar güç tuşuna basılı tut.
2. Güç tuşuna basıp bilgisayarı aç. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

2. YÖNTEM

1. Bilgisayarı kapat.
2. Güç VE yeniden başlatma(reset) tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tut ve bırak.
3. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

3. YÖNTEM

1. Kasanın arkasından güç kaynağı anahtarını(düğmeyi) kapat.
2. Kasanın önündeki güç tuşuna bas ve basılı tutarken kasanın arkasındaki anahtarı da geri aç.
3. Bilgisayar açılmaya başlayacak. Açılınca hemen elini öndeki tuştan çek ve arkadaki anahtarı kapat.
Bilgisayar kapanacak
4. Arkadaki anahtarı yeniden aç.
6. Öndeki güç tuşu ile bilgisayarı normal aç.
Yedek bios kopyamalası başlayacaktır.

Son düzenleme:
@Bios uygulaması ile güncellediysen geçmiş olsun. İlk anakartım çöpe gitti daha da Gigabyte almadım bu olaydan sonra.
Manuel yapmıştım.
Kaygılanmaya gerek yok. Anakartınızda bu gibi durumlar için Dual BIOS özelliği var.

Bu zor gelirse, şöyle yöntemler de var:

1. YÖNTEM

1. Bilgisayar kapalıyken, alet açılıp bi süre sonra kapanana kadar güç tuşuna basılı tut.
2. Güç tuşuna basıp bilgisayarı aç. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

2. YÖNTEM

1. Bilgisayarı kapat.
2. Güç VE yeniden başlatma(reset) tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tut ve bırak.
3. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

3. YÖNTEM

1. Kasanın arkasından güç kaynağı anahtarını(düğmeyi) kapat.
2. Kasanın önündeki güç tuşuna bas ve basılı tutarken kasanın arkasındaki anahtarı da geri aç.
3. Bilgisayar açılmaya başlayacak. Açılınca hemen elini öndeki tuştan çek ve arkadaki anahtarı kapat.
Bilgisayar kapanacak
4. Arkadaki anahtarı yeniden aç.
6. Öndeki güç tuşu ile bilgisayarı normal aç.
Yedek bios kopyamalası başlayacaktır.
Yedek bios var ama devreye geçiremedim ne yazıkki.

Bütün öneriler denedim ilginizden dolayı çok çok teşekkür ediyorum bu kadar kısa sürede dönüş alıcağımı düşünmemiştim.
Bir tamirciye götürüp bios yazdırcam.Aldıgım bir kısa 1 uzun bip sesi yedek bosunda zedelendiği mi gösteriyor sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı