BIOS güncelleme sonrası BIOS'a giremiyorum

im gone

Decapat
Dün BIOS'u güncelledim ve Boot Speed'i Fast yaptım. Yanında Secure Boot'u açtım neden açtığım hakkında bilgim yok. Şu an Windows 10 UEFI kuracaktım ama kuramıyorum. BIOS'a girip Secure Boot'u kapatamadağımdan Boot menüsüne de erişemiyorum.

Çözüm
Şu anda UEFI kurulumunuz yoksa videodaki işlem işinize yaramaz. Bilgisayarınızı kapatın, fişten çekin. BIOS pilini çıkartın ve 5 dakika bekleyin. Sonrasında takın ve sistemi tekrar çalıştırın. Bu şekilde BIOS'a girmeyi deneyin.
Şu anda UEFI kurulumunuz yoksa videodaki işlem işinize yaramaz. Bilgisayarınızı kapatın, fişten çekin. BIOS pilini çıkartın ve 5 dakika bekleyin. Sonrasında takın ve sistemi tekrar çalıştırın. Bu şekilde BIOS'a girmeyi deneyin.

Çözüm
Bilgisayarım şu an Legacy olduğundan o yöntem işe yaramaz maalesef. BIOS pilini nasıl çıkartıp takacağım hakkın da bilgim yok yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Pili tutup çıkartacaksınız bu kadar. İnternette bir sürü videosu vardır. Onları izleyin, sonra deneyin. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarı kapatıp fişten çekmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı