BIOS güncelleme sorunu

SelahattinB

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, BIOS güncellemede sorun yaşıyorum.
Bilgisayarın kendisi ASUS M52AD_M12AD.
CPU: Intel Core I5-4460.
GPU: ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5 OC 256Bit.
PSU Rampage RMP-600-80P 600W 80Plus 120MM fan.
HDD: WD Blue 1TB (2012)
RAM: Samsung M378B1G73DB0-CK0 1x8GB 1600 MHz.
Mbd: Asus M52AD_M12AD
Yonga seti Intel® H81M-E (ASUS H81M-E)

Yukarıdaki linkten, ASUS'un kendi sitesinden anakartım için güncel BIOS yazılımını indirdiğimde "version 3602 tarih:2018/04/10" BIOS'tan güncellemeyi denediğimde Security verification failed hatası almaktayım, araştırma yaptığımda birisi buradan değil de ASUS'un sitesindeki bilgisayar modelinden BIOS yazılımını indirilmesi gerketiğini yazmış bir başkasına(link aşağıda)
Oradaki BIOS sürümü ise: Sürüm 0604 2015/08/19 şimdi benim anakartım 2015'de BIOS güncellemesi almayı bırakmış durumda mı? Yoksa başka bir hatamı alıyorum ben, yardımcı olabilecek birisi var mı?

Merhaba arkadaşlar, BIOS güncellemede sorun yaşıyorum.
Bilgisayarın kendisi ASUS M52AD_M12AD.
CPU: Intel Core I5-4460.
GPU: ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5 OC 256Bit.
PSU Rampage RMP-600-80P 600W 80Plus 120MM fan.
HDD: WD Blue 1TB (2012)
RAM: Samsung M378B1G73DB0-CK0 1x8GB 1600 MHz.
Mbd: Asus M52AD_M12AD
Yonga seti Intel® H81M-E (ASUS H81M-E)

Yukarıdaki linkten, ASUS'un kendi sitesinden anakartım için güncel BIOS yazılımını indirdiğimde "version 3602 tarih:2018/04/10" BIOS'tan güncellemeyi denediğimde Security verification failed hatası almaktayım, araştırma yaptığımda birisi buradan değil de ASUS'un sitesindeki bilgisayar modelinden BIOS yazılımını indirilmesi gerketiğini yazmış bir başkasına(link aşağıda)
Oradaki BIOS sürümü ise: Sürüm 0604 2015/08/19 şimdi benim anakartım 2015'de BIOS güncellemesi almayı bırakmış durumda mı? Yoksa başka bir hatamı alıyorum ben, yardımcı olabilecek birisi var mı?

USB nizi FAT32 ise NTFS, NTFS ise FAT32 ye çevirip tekrar dener misiniz?

Firmanın hazır PC sistemlerinde bu tür sorunlar olabilir bunun sebebi firma o kasayı kendisi konfigire etmesinden kaynaklı. İçinde bileşenleri tam uyumluluk sertifikası ile üretip ona göre bios ve driverlarda farklılık oluyor. Aynı anakart gibi gözüksede aslında değiller o yüzden bios u güncelleyemiyorsunuz ve bence fazla zorlamayın anakartınızı çöpe atabilirsiniz.

Anladım teşekkürler ederim NTFS versiyon ile denediğimde gene yanıt alamadım security hatasını verdi. Erci77 arkadaşın dediği gibi daha fazla zorlamanın mantığı yok elimdeki anakartdan da olmak kötü olur:/ Teşekkür ederim yardımlarınız için.
-
Konu çözülmüştür,fabrikasyon konfigire anakart orijinal numarası ile birebir olmayıp, bilgisayar modeline göre bios sürümü indirilip güncellenmiştir.
Konuyu kapatabilir misiniz?

Son düzenleme:
benimde hazır kasa msi sitesine girip drive indiriyorum sonra usb atıp biosa geciyorum orda usb goruyor ama dosyayaı gormuyor ne yaptıysam gunceleyemedim eger bilgin varysa yardımcı olurmusun
bende aynı sorunu yasıyorum pc seri numarasını biliyorum ama nerden bios drivesini indiricem yardımcı ola bilirmisin
Anladım teşekkürler ederim NTFS versiyon ile denediğimde gene yanıt alamadım security hatasını verdi. Erci77 arkadaşın dediği gibi daha fazla zorlamanın mantığı yok elimdeki anakartdan da olmak kötü olur:/ Teşekkür ederim yardımlarınız için.
-
Konu çözülmüştür,fabrikasyon konfigire anakart orijinal numarası ile birebir olmayıp, bilgisayar modeline göre bios sürümü indirilip güncellenmiştir.
Konuyu kapatabilir misiniz?
aynı sorunun bende yasadım da pc seri numarasını biliyorum ama nerden indiricem drivesini yardımcı ola bilirmsin

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı